Na umělém trávníku se potkaly i celky Hostomic a Zdic, které jsou jinak sousedy v tabulce E skupiny I. B třídy. Od zápasu se čekalo mírné napětí, které se projevilo ve větším nasazení obou týmů, které toužily po zisku tří bodů. Úspěšnější byly Hostomice, které vyhrály 3:1. „O naší porážce rozhodlo to, ze Hostomice byly po většinu utkání lepší a po právu zvítězily. My jsme k utkání nastoupili v hodně kombinované sestavě, kterou ovlivnilo, že hráči museli do práce nebo je skolila nemoc," přiznal trenér Zdic Miroslav Porsch.

I přesto se snažily Zdice o zteč hostomické obrany, utkání se nehrálo v rukavičkách, což fotbalu prospělo. „Kluci byli trošku naštvaní, utkání mělo zdravý náboj. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Podržel nás brankář Jaroš při dvou šancích soupeře před naší první brankou," uvedl jeho protějšek Luděk Vyskočil, který dodal: „Dobře jsme kombinovali a vycházely nám akce po stranách."

Zajímavostí bylo, že Zdice obdržely dvě branky z penalt. „Góly jsme dostali ze dvou pokutových kopů, když obě penalty rozhodčí odpískal asi správně. Utkání mělo šťávu, což se mi líbilo, bylo tvrdé a nechybělo hecováni. Už se těšíme na jarní mistrovské utkání," řekl Miroslav Porsch. „První gól padl z penalty na Vladyku po rychlém průniku z pravé strany, proměnil ho Martin Kačírek, už před tím měla být, dle mého názoru, penalta na Aleše Bábíčka. Druhá branka padla po hezké akci z pravé strany. Třetí gól jsme přidali z penalty po pěkné individuální akci Hrušky, proměnil jí opět Martin Kačírek," popsal góly hostomický kouč, jehož tým vede tabulku: „Výkony na turnaji jsou zatím velmi dobré, až se bojím, vzhledem k tomu, že se nacházíme v půlce února."

Dnes se hraje od 19 hodin duel Zdice – Loděnice. Ta se vrátila ze soustředění. „Kluci soustředění odmakali, někteří toho mají dost. Vzhledem k tomu, že nás čekají v tomto týdnu dva tréninky a dva zápasy, nechám některé odpočívat," uvedl trenér Loděnice Jan Bežó. „Loděnice chceme potrápit a dočkat se prvního vítězství v turnaji, protože někteří fanoušci zdické kopané jsou s výsledky nespokojeni. Ale ať už utkání dopadne jakkoli, věřím, že na mistráky budeme dobře připraveni," uvažuje Miroslav Porsch.

Speciální příprava nyní čeká na Hostomice. „Soustředění letos neděláme, ale půlka týmu odjede ve čtvrtek na neoficiální soustředění. Mám slíbeno, že tam budou trénovat dvoufázově," usmíval se Luděk Vyskočil.

Tabulka turnaje:
1. SK Hostomice ⋌3 ⋌0 ⋌1 ⋌16:9 ⋌9⋌
2. FK Hořovicko B ⋌1 ⋌2 ⋌0 ⋌15:5 ⋌5⋌
3. AFK Loděnice ⋌1 ⋌1 ⋌0 ⋌⋌⋌⋌6:3 ⋌4⋌
4. SK Chyňava ⋌1 ⋌1 ⋌2 ⋌5:17 ⋌4⋌
5. FK Olympie Zdice ⋌0 ⋌1 ⋌2 ⋌7:10 ⋌1⋌
6. SK Nižbor ⋌0 ⋌1 ⋌1 ⋌⋌⋌⋌5:8 ⋌1⋌

Zbývající program:
Zdice – Loděnice (st 18.2. 19:00), Loděnice – Nižbor (pá 20.2. 19:00), Hořovicko B – Nižbor (ne 22.2. 13:00), Loděnice – Chyňava (st 25.2. 19:00), Hostomice – Hořovicko B (so 28.2. 11:00), Nižbor – Zdice (so 28.2. 13:00). Vše UMT Máchovna.