Připomněl, že navzdory horkému dni se zapojilo sedm týmů, v nichž nechyběli jak hráči fotbalových klubů z regionu, tak neorganizovaní sportovní nadšenci. „Napříč věkovými kategoriemi; sešel se tak například dorost Žebráka se starou gardou Hořovic,“ upozornil Skopeček. A sešli se nejenom za lajnou, ale i přímo na hřišti: hrálo se totiž systémem každý s každým.

S nejvyšším počtem bodů v tabulce nakonec vybojoval vítězství klub Beroun Roma, druhá příčka paří týmu Florida a třetí místo obsadilo seskupení hořovických fotbalistů. Vítězné týmy získaly poukazy do restaurace, dva nejlepší hráči turnaje pak získali poukázku na slevu v prodejně sportovního vybaveni a lístky na extraligový volejbal v Příbrami.

„Jsem rád, že se přihlásilo tolik týmů a podařilo se vybrat několik tisíc korun na uspořádání tábora pro děti ze znevýhodněných rodin,“ uvedl Skopeček. Obzvlášť je to podle něj důležité v nynější době, kdy tábory musí dodržovat opatření proti šíření koronaviru. „Tohle byl způsob, jak alespoň částečně pomoci – a třeba dětem umožnit i nějaký další program,“ míní poslanec, který žije právě v Hořovicích.

Připomněl současně, že k úkolům v rámci působení v Poslanecké sněmovně řadí i snahu pomáhat rozvíjet sportovní či kulturní život ve svém regionu. V minulosti už pořádal cyklovýlety do Brd – letos se prý ale po koronavirových omezeních rozhodl pro aktivitu, která umožní dát si víc do těla. „Jako velký fanoušek fotbalu jsem se rozhodl právě pro něj,“ poznamenal Skopeček.