Praskolesy vybojovaly v sedmi kolech jen šest bodů, což nakonec přineslo změnu na lavičce. Pod vedením trenérského dua Žák – Vlček se Praskolesy pozvedly a výsledkem bylo dvanáct bodů z šesti utkání. Do jarních odvet jdou tedy Praskolesy s osmnácti body, když mají na Žebrák náskok pěti bodů a na Zdice dokonce osm bodů. O hodnocení podzimu, o ukončení hostování útočníka Jakuba Čihaře, i o přípravě na jaro jsme se bavili s nejzkušenějším hráčem Praskoles Martinem Žaludem.

Vstup do letošního ročníku I.B třídy mnoho radosti příznivcům Praskoles nedopřál. Až teprve závěr podzimu přinesl zlepšení, co byste k tomu řekl?
Přestože kádr nedoznal proti jaru změn, tak hráči si mysleli, že po úspěšném jaru to půjde samo, ale realita byla jiná. Až po provedených změnách na postu trenéra, kdy přišel Jan Vlček, se začalo mužstvu dařit, o čemž svědčí, že v posledních šesti kolech pod jeho vedením mužstvo získalo dvanáct bodů, což nás vyneslo na sedmé místo. Do jara tedy vstoupíme s osmnácti body.

Kdo dal podnět k získání trenéra Jana Vlčka na post trenéra?
Po vzájemné dohodě širšího vedení jednoznačně padla volba na něj. Zatím myslím, že jsme se rozhodli správně. Mužstvo se dalo dohromady, získalo opět sebedůvěru, o čemž nakonec svědčí i výsledky utkání.

Další velké překvapení připravilo vedení pro své příznivce, když ukončilo hostování nejlepšího střelce Jakuba Čihaře, který byl praskoleskou fotbalovou ikonou. Co bylo hlavním důvodem takového rozhodnutí?
Především neukázněnost a nezodpovědnost z jeho strany narostla do takových rozměrů, že se to neslučovalo s kázní v mužstvu, což se projevilo v řadě neúspěšných výsledků, a tak jsme se rozhodli pro ukončení hostování.

Nemyslíte si, že vám budou chybět jeho góly? O jeho střelecké aktivitě svědčí na podzim vstřelených deset gólů.
Jistě, určité oslabení tady může přijít, ale v některých utkáních, v nich Čihař nenastoupil, ho střelecky nahradili jiní hráči, například Fenik.

Sehnat adekvátní náhradu za ostrostřelce, jakým Čihař rozhodně v Praskolesích byl, určitě nebude jednoduché.
Doufám, že se nám podaří prodloužit hostování Fenikovi a Kašpárkovi. Dále máme vytipované některé hráče z nižších soutěží, těm chceme dát příležitost. Dnes sehnat kvalitního útočníka je takřka nemožné.

Kdo se nejvíce podílel na vstřelených gólech v podzimní části?
Především Čihař, který vstřelil deset gólů a Fenik, který dal osm branek.

Na podzim jste uhráli osmnáct bodů, což by měl být příslib klidného jara. Ovšem jen za předpokladu, že zvládnete úvodní jarní zápasy. K jakým změnám v kádru vůbec dojde? Kdo přijde a odejde?
Kádr by měl kromě Čihaře zůstat nezměněný. Bude záležet, jestli se nám podaří prodloužit hostování u některých hráčů. V případě, že by se měly získat další nové posily, jednání by mělo do měsíce skončit, aby se mohli zapojit do zimní přípravy.

Kdy chcete pozvat hráče na první trénink? A co bude obnášet zimní příprava? Kolikrát v týdnu budete trénovat?
Zimní přípravu zahájíme koncem ledna. Počítáme se zimním soustředěním od devátého do čtrnáctého února ve Stachách na Šumavě. Připravujeme celou řadu přípravných utkání. Zatím máme potvrzené Jince, Komárov, Průhonice a Drozdov. Něco se bude hrát na umělce v Příbrami a v Berouně, ale rádi bychom před začátkem sezony sehráli nějaký zápas i na vlastním hřišti. Tréninkový cyklus určí trenéři Žák s Vlčkem, kteří budou zodpovídat za přípravu mužstva na jarní část.

Jaká byla nejvyšší vítězství a nejvyšší porážky Praskoles v podzimní části?
Nejvyšší výhry jsme dosáhli s Březnicí, kde jsme vyhráli 4:0, a se Spartakem Žebrák, který jsme porazili 4:1. Daleko vyšší ale byly naše prohry. Ve Všenorech jsme prohráli 0:9 a s Vonoklasy a Tochovicemi shodně 1:6. V jarní části bychom se chtěli takovýchto kolapsů vyvarovat. Musíme přistupovat k zápasům na hřištích soupeřů zodpovědněji. Prohra s posledními Vonoklasy 1:6, to byla třešnička na dortu, která volala po změně.

Nepoklesla Praskolesům divácká návštěvnost proti jaru?
Návštěvnost zůstala asi na stejné úrovni jako v minulé sezoně, tedy přes dvě stě diváků. Čím se můžeme pochlubit, je to, že na hřiště soupeřů s námi jezdil plný autobus. Jistě k tomu napomáhá i atraktivnost soutěže, vždyť hrajeme pětkrát derby s oddíly z berounského okresu.

S kým zahajujete jarní část soutěže?
V prvním utkání doma přivítáme Hostomice, kterým bychom chtěli odvézt porážku z podzimu, když jsme tam prohráli 3:1.

Jaké umístění by Vás po skončení jarní části uspokojilo?
Kdybychom skončili jako po podzimní části, tedy sedmí, tak bychom se vůbec nezlobili.

Kdo podle Vás postoupí a kdo sestoupí?
O postupu je zřejmě rozhodnuto, tady jsou to jednoznačně Všenory. O sestup se popere více mužstev a myslím, že se rozhodne až v posledních kolech. Rád bych, abychom se sestupovým starostem, kterých jsme si užili v minulé sezoně víc než dost, vyhnuli.

Co byste chtěl vzkázat příznivcům?
Spolu s trenérským tandemem Žák – Vlček přejeme všem našim příznivcům poklidné svátky, hodně zdraví a štěstí do roku 2011 a aby nám zachovali svou přízeň.