Dnes již bývalý předseda okresního fotbalového svazu zanechal stopu nejen v berounském okrese, ale i na poli celostátní, když se podílel na iniciativě, která vedla k volbě nového vedení ČMFS.

„Iniciativu 08 vytvořili předsedové okresních fotbalových svazů. Této skupině se postupně podařilo shromáždit dostatečné množství hlasů k tomu, aby mohla být svolána mimořádná valná hromada, na které bylo v červnu 2009 zvoleno nové vedení ČMFS v čele s Ivanem Haškem,“ zmínil Bidšovský, který vzal porážku ve volbách sportovně a novému předsedovi popřál hodně štěstí.

„Rád bych popřál nově zvolenému výkonnému výboru a předsedovi Honzovi Knotkovi hodně úspěchů v jejich práci. Počkáme, jaké změny se budou ve fotbalovém dění na okrese dít a všem přeji hodně sportovních úspěchů,“ zmínil Bidšovský. Více se dozvíte v následném rozhovoru.

Překvapilo vás, jak volby dopadly?

Svým způsobem vůbec ne. Potom, co jsem slyšel, co se dělo, mě to vůbec nepřekvapilo. Naprosto jsem s tím počítal.

Co bylo podle vás příčinou takovýchto výsledků voleb?

Museli bychom hledat. Nevím, co bylo opravdovou příčinou. Nedokážu si to zatím srovnat v hlavě a zanalyzovat si, co bylo příčinou. Asi jsem nedělal zákulisní politiku, abych oběhával kluby, nebo volal jim: „Volte mě“. To jsem nikdy neměl zapotřebí. Buď jsem byl pro kluby nebo jejich zástupce nějakou autoritou, kterou volili, nebo ve kterou měli důvěru. Jestliže jsem tu důvěru ztratil, nevím na základě čeho se tak stalo. Nedovedu si to prostě vysvětlit.

Celý rozhovor s Pavlem Bidšovským najdete v tištěném vydání Berounského deníku ve středu 16. února 2011.