BÉČKO CÁBELÍKŮ SLAVILO OKRESNÍ TITUL

Trenér áčka Králova Dvora Jiří Sabou otevřel skóre v Broumech. Domácí sice Janem Novákem vyrovnali, ale výhru Králova Dvora B ještě před poločasem završil na konečných 2:1 Andriy Brehin.

Králodvorská rezerva tak dostála roli favorita okresního přeboru a získala titul. „Děkuji klukům a gratuluji k dalšímu velkému úspěchu. Jsme skvělá parta," uvedl trenér králodvorské rezervy Adam Novák. A pak mohl se svým týmem začít slavit.

LODĚNICI NAZLOBILO ROZHODNUTÍ SVAZU

O záchranu se chtělo ještě pokusit béčko Loděnice. To ale muselo odehrát domácí zápas v nařízeném čase ve Vysokém Újezdu, takže nemohlo použít hráče áčka, které hrálo zároveň ve Zvoli.

„Nechápu, jaký důvod mělo přesunutí zápasu na sobotu. My měli na hřišti Na Jánské dva měsíce dopředu plánovaný dětský den, na který jezdí hodně dětí za podpory množství firem, neměli jsme tedy k dispozici hřiště. A protože svaz byl neústupný, museli jsme hrát na neutrální půdě ve Vysokém Újezdu. To byla pro Tetín velká výhoda. Nevím, proč se ostatní zápasy nepřesunuly na neděli, byť na jakýkoli čas. Když se na to ale podíváte, tak je to každému jasné. Na svazu si dělají, co chtějí," rozčílil se trenér loděnického béčka Václav Vaněk.


Trenéra ještě více nadzvedl výkon rozhodčího. „Když píšou a tvrdí, aby byla soutěž regulérní, tak proč na zápas nedali kvalitnějšího rozhodčího, navíc by určitě bylo lepší někoho jiného, aby se předešlo nějakým dohadům. Závěr soutěže mě mrzí kvůli klukům, když jsme byli odepisovaní, ale nakonec jsme se málem zachránili," dodal Václav Vaněk.

KARLŠTEJN SLAVIL AŽ DO RÁNA
Zápas s posledním celkem nebyl pro Karlštejn až tak jednoduchý. Nižbor kladl i se štěstím odpor, ale nakonec prohrál pod hradem 2:4.
„Před zápasem jsme řešili četné absence a sestavu doslova lepili. Úvod nám úplně nevyšel, když se Nižbor brzy dostal do vedení. Byli jsme ale trpěliví a do půle skóre otočili. Ve druhé části jsme náskok zvýšili, ale zároveň i trestuhodně zahazovali další tutovky. Nastřelili jsme břevno, tři tyče, dvakrát přestřelili prázdnou branku z malého vápna. Náskok ale byl dostatečný a soupeř už jen v závěru kosmeticky upravil výsledek," popsal duel střelec jednoho z karlštejnských gólů Michal Šaman, který dodal: „Na závěrečné domácí dokopné se tak slavilo až do ranních hodin."

TŘI ZÁPASY V JEDNOM TERMÍNU
Jak uvádíme v článku výše, v přeboru ještě není rozhodnuto. Dolů jdou Nižbor, Žebrák a Loděnice B. V případě sestupu Chlumce z I. B třídy by šel z přeboru do třetí třídy ještě jeden celek navíc.
Ohroženy jsou Drozdov, Tetín a Neumětely. Víkendové zápasy těchto týmů začnou shodně - v sobotu od 14 hodin.