V sobotu se na hřišti Lokomotivy Beroun uskutečnil osmý ročník fotbalového turnaje, který je tradičně nejlépe obsazenou akcí v berounském okrese. Letos pozval pořadatel turnaje pan František Vršecký čtyři druholigové celky. V Berouně se fanouškům představila družstva Sokolova, Mostu, Dukly Praha a Žižkova. Ve velkém horku mohli diváci sledovat poměrně kvalitní zápasy, které přinesly i dostatek gólů. Ve čtyřech utkáních, která se hrála na dvakrát třicet minut diváci viděli celkem osm branek, jednou byl k vidění penaltový rozstřel. Na kvalitní fotbal si nakonec našlo cestu 152 platících diváků.

Sokolov - Dukla Praha 2:0

V prvních dvaceti minutách se hrál vyrovnaný fotbal ve středu hřiště. První šance se diváci dočkali až ve 20. minutě, kdy nejprve Tomáše Bergera vychytal brankář Sokolova Bertelman. Vzápětí se Hanousek snažil poslat odražený míč do odkryté branky, jenže Šmerda vykopl míč z brankové čáry. O pět minut později o sobě dali vědět i Sokolovští, když pěknou přihrávku proměnil střelou z první Duchnič. Po změně stran začala Dukla náporem, do šance se dostal Chinou, který ale hlavičkoval do brankáře Bertelmana. Ve 42. minutě pak měl gólman Sokolova velké problémy s trestným kopem Bergera. Severočeši ale situaci i následný závar vyřešili. Od tohoto momentu měl více ze hry Sokolov, který pět minut před koncem utkání pojistil své vedení. Hanousek při rohu nesmyslně fauloval Javorského a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Desítku následně proměnil Podrázký a Sokolov tak postoupil do finále.

Branky: 25. Duchnič, 54. Podrazký. Poločas: 1:0. Rozhodčí: Hrubeš K. - Koval, Moudrý.

Most - Žižkov 3:0

Ve druhém utkání turnaje byl jednoznačně aktivnější Most, který převyšoval svého soupeře ve všech směrech. Severočeši měli od počátku převahu a ve 14. minutě se také dostali do vedení, když se při rohu prosadil hlavou na přední tyči Badalyan. I ve zbytku první půle Most dominoval, Žižkov se nezmohl na odpověď. Navíc ve 22. minutě Most zvýšil díky parádnímu gólu své vedení. Jendruščák zahrával trestný kop od postranní čáry a jeho střílený centr se od zadní tyče odrazil za záda brankáře Žižkova. V samém závěru první půle pak ještě mohl skórovat Diego Da Silva, který ale sólo neproměnil. Do druhé půle vstoupil aktivněji Žižkov, který měl zhruba deset minut převahu, jenže vůbec nic z ní nevytěžil. Most si v pohodě hlídal vedení a v 51. minutě pak Severočeši definitivně rozhodli o svém postupu do finále. Danovskisi pěkně zpracoval centr a za jeho následnou střelou k tyči se gólmanKolář jen otočil.

Branky: 14. Badalyan, 22. Jendruščák, 51. Danovski. Poločas: 2:0. Rozhodčí: Franěk - Moudrý, Koval.

Žižkov - Dukla 1:1 na penalty 2:3

Zápas o třetí místo přinesl průměrný fotbal. Prvních patnáct minut se na hřišti nedělo nic zajímavého. Až pak se oba celky odvážily útočit. Jenže Sklenář nastřelil jen brankáře Žižkova a na druhé straně pěkná křižná střela Polanského těsně minula pravou tyč. V samém závěru nudného poločasu pak ještě pálil z voleje žižkovský Kučera, ani on ale branku netrefil. Po změně stran Dukla viditelně přidala a v 41. minutě se také dostala do vedení. Po velmi pěkné akci odcentroval Vrána a na přední tyči se z první trefil parádně Svatonský. O tři minuty později mohla Dukla zvýšit své vedení, proti hlavičce Sklenáře ale vytasil Kolář skvělý zákrok. Dlouho to pak vypadalo, že se Žižkov nezmůže na vyrovnání, pět minut před koncem zápasu ale přišel úder Viktorky jako z čistého nebe. Tečovaný pokus z trestného kopu sice dokázal Jakubov vyrazit, jenže k míči se dostal volný Hruška, který jej nechytatelně napálil pod břevno. O vítězi tedy musely rozhodnout pokutové kopy. Právě Hruška, který se postaral o vyrovnání, hned jako první desítku neproměnil. Poté již všichni hráči uspěli a tak Dukla obsadila třetí místo.

Branky: 55. Hruška - 41. Svatonský, rozh. pen. Hašek. Poločas: 0:0. Rozhodčí: Franěk - Koval, Moudrý.

Most - Sokolov 1:0

Před finálovým zápasem dala bohužel většina diváků přednost televiznímu přenosu z mistrovství světa, ve kterém se střetly celky Argentiny a Německa. Finále začalo oboustranně opatrně a na první větší šanci se čekalo až do 18. minuty. Ta ale nakonec rozhodla o osudu celého utkání. Při rohu si totiž mostecký Lafrance parádně naskočil na centrovaný míč a hlavou jej poslal pod břevno. Most se dostal rázem na koně a po chvilce to mohlo být 2:0. Frnoch mohl jít od půlky čisté sólo, jenže si všiml, že brankář Zacharda je hodně daleko z branky a tak se jej pokusil ze čtyřiceti metrů přehodit. Prázdnou branku ale netrefil. Sokolov toho v prvním poločase příliš nepředvedl, za zmínku stojí snad jen střela Kury z otočky, s níž si Pokorný poradil. I ve druhé půli byl aktivnější Most, který si přivezl celkem sedm zahraničních hráčů. Ve 44. minutě se pěkně uvolnil Danovski, brankář Zacharda ovšem míč vyrazil. S přibývajícími minutami začali otěže přebírat hráči Sokolova, kteří mohli v 50. minutě vyrovnat. Po velké chybě obrany Mostu se dostal do velké šance Duchnič, který sice oklamal brankáře, ale jeho střela mířila jen do tyče. Sokolov sice tlačil, do šance poté ale již nedostal. Naopak v poslední minutě se dostal do sóla Rusetski, Zacharda jej ale vychytal. Most tedy vyhrál osmý ročník berounského turnaje a navázal tak na své vítězství z roku 2007.

Branka: 18. Lafrance. Poločas: 1:0. Rozhodčí: Hrubeš K. - Koval, Moudrý.

Na turnaji byli také vyhlášeni nejlepší hráči jednotlivých družstev. Nejlepším hráčem Mostu byl zvolen Kevin-Piere Lafrance. Cenu pro nejlepšího hráče Sokolova převzal Pavel Javorský. Nejlepším hráčem Dukly Praha byl zvolen Tomáš Pospíšil. Cenu pro nejlepšího hráče Žižkova převzal Luboš Hruška.

Konečné pořadí osmého ročníku turnaje: 1. FK Baník Most, 2. FK Baník Sokolov, 3. FK Dukla Praha, 4. FK Viktoria Žižkov.