Tochovice – Zdice 2:1

Domácí fotbalisté vsadili od začátku na obranu a vyráželi k nebezpečným brejkům. Přes hustý obranný val se Zdice příliš nedostávaly. „Před zápasem i o poločase jsme si řekli, že to budeme hrát po zemi. Ale samozřejmě jsme vše hráli vzduchem. Oni na vápno postavili osm lidí a ti jejich stopeři snad museli mít po zápase mozoly na hlavě. V pohodě vše odhlavičkovali a my jsme se vůbec neprosadili,“ uvedl trenér Olympie Růžička. Nakonec se ale hosté přece jen dostali do zakončení. „V první půli jsme měli dvě velké šance. Dvakrát jsme netrefili prázdnou branku,“ podotkl trenér Zdic. Když neuspěli hosté, prosadili se střelecky domácí. Ve 37. minutě si na centr naskočil Solnička a hlavou překonal Kasala – 1:0.

Po změně stran měli hosté převahu, ze které ale vůbec nic nevytěžili. „Ve druhé půli jsme tlačili, byli jsme fotbalovější. Domácí spoléhali na brejky, které nám dělaly obrovské problémy. Špatně jsme si pokrývali hráče. Měli jsme zmatek v obranné hře,“ uvedl k dění na hřišti trenér Zdic. Skóre se změnilo až v 76. minutě, kdy se parádní střelou z trestného kopu prezentoval domácí Suchopár. Zdice se dočkaly o sedm minut později, když střelu Pecha si jeden z domácích hráčů srazil do vlastní branky. „Ke konci jsme pak měli tlak, spíše polotlak,“ uvedl trenér Růžička, který měl ke spokojenosti daleko. „Zaslouženě jsme prohráli. Byl jsem hodně zklamaný z výkonu některých hráčů. Celé léto jsme dobře a hodně trénovali, ale po zápase jsem si říkal, že jsme vůbec nemuseli trénovat. Mohli jsme se sejít až před tímto zápasem a vyšlo by to na stejno. Tristní výkon. Všechno nám dělalo problémy,“ uvedl trenér Růžička, kterému také hodně vadily diskuse hráčů s rozhodčím. „Naši hráči se například dožadovali penalty. Nevím, jestli byla nebo ne, to je jedno. Hráči se seběhli kolem rozhodčího a hra samozřejmě pokračovala. A domácí šli rázem čtyři na jednoho,“ uvedl Růžička.

Branky:
37. Solnička, 76. Suchopár - 83. vlastní. Poločas: 1:0.

Zdice: Kasal - Lebduška (37. Palek), Trkovský, Křesťan, Kosík – Růžička P., K. Svoboda, T. Svoboda, Šinták – Froněk (46. Pech), Kment (78. Macourek).