Cábelíci nepodali příliš oslnivý výkon, nakonec ale soupeře zaslouženě porazili.

Králův Dvůr – Rokycany 2:0

V prvním poločase sice měli Králodvorští navrch, do šancí se ale příliš nedostávali. Ani Rokycany branku Židlického příliš neohrozili, i když se párkrát k zakončení dostali. O poločase byl stav nerozhodný 0:0.

Do druhé půle nastoupila čerstvá jedenáctka cábelíků. Zhruba po patnácti minutách se Králodvorští dostali do vedení. Frydrych zachytil na půli rozehrávku soupeře a po následné rychlé kombinaci dostal Juninho míč na vápno mezi obránce a s přehledem zakončil. Cábelíci pak měli více ze hry a několikrát se dostali i do šance. Juninho ani Veselý se ale neprosadili. Druhou branku přidali domácí až v 76. minutě. Zelenka, nabíhající z druhé vlny, dostal pěknou přihrávku na vápno, střela mu sice příliš nesedla, brankář Rokycan ji ovšem vyrazil jen před sebe a Veselý zblízka poslal míč do sítě. Rokycany se ve druhé půli sice několikrát dostaly ke střele, ani jedna ale nemířila mezi tyče. Největší šanci zmařil v samém závěru útočník hostů, který dostal parádní přihrávku na desítku, šance se ale lekl a šlápl si na míč.

A jak hodnotil střetnutí trenér cábelíků? „Spokojen jsem samozřejmě nebyl, to bych si vymýšlel. Pořád je to ale přátelák. Hlavně, že jsme nedostali branku, i když nám to tam skřípalo. Máme ještě čtrnáct dní, tak uvidíme. První půle byla z naší strany fotbalovější. Druhá půle byla sice živelnější, ale dali jsme góly a ještě jsme měli šance. A co je lepší?,“ uvedl Miloslav Kučera.

O víkendu čeká Králodvorské generálka na půdě divizních Horních Měcholup. „Už musí delší dobu hrát jedenáctka, která nastoupí v Boleslavi. Všichni hráči tedy šanci nedostali. Už to musíme trochu zkvalitnit. Aby si víc věřili a aby ti, kteří budou hrát, se prosazovali. Teď je tomu naopak,“ uvedl Kučera.

Králův Dvůr 1. pol: Židlický – Procházka, Sabou, šilhavý, Pavlík – Petr, Tlustý, Kyklhorn, Řehoř, Trantina – Fulín.

Králův Dvůr 2. pol.: Kudrna – Brhlík, Machovec, Svoboda – Victor, Frydrych, Himl, Sklenář – Juninho, Veselý, Zelenka.