Jako první vyběhli na domácí trávník hráči Hořovicka, kteří přivítali SK Rakovník, který se ze čtvrtého místa krajského přeboru posunul do divize. Domácí se představili v obměněné sestavě, někteří hráči využili volných přestupů a odešli do nižších soutěží, kde nemusí tolik trénovat. Příležitost tak dostali dorostenci a nové tváře. Trenér Pavel Novotný vyslal na hřiště tuto sestavu: Herco, Klimeš, Machurka, Mojdl, Graf, Mach, Šubert, M. Pelikán, Nademlejnský (64. Smetana), Bělohlávek (89. Jančí) a Šíma (73. Hlídek). Na hřiště kvůli zranění nemohli nastoupit Kaufman a Bežó, přestup Křížka z Loděnice není ještě dotažen, Kuchař byl na dovolené. Z nových tváří přesvědčil především stoper Jiří Machurka, že bude patřit k oporám.


I Rakovník je ve stádiu skládání týmu, i když těch změn jako u domácích nebylo tolik. Přesto začali lépe domácí, jejich snaha vyústila v břevno nastřelené Machem. Na druhé straně hýřil aktivitou Spal, ale Herco byl vždy na místě. Vzruch přišel před koncem poločasu, kdy rozhodčí odpískal penaltu ve prospěch hostů po faulu Klimeše. Čerstvý ženáč Herco si ale s pokutovým kope poradil a do kabin se tak šlo bez gólového zářezu.


Po obrátce se Hořovicko dvakrát řítilo na brankáře Hejcmana, ale vždy trochu ze strany. Gólman, který přišel do Rakovníka z ČLU Beroun, podržel svůj tým i při nájezdu Nademlejnského. 


Za zmínku stojí tři průtrže mračen, které se nad stadionem před i během zápasu přehnaly. Trávník však vydržel a když se zdálo, že se půjde do prodloužení, přičemž domácí kontrolovali hru, unikl Bělohlávek, udělal kličku Hejcmanovi a tři minuty před koncem rozhodl o postupu Hořovicka do prvního kola Mol Cupu.
V něm se Hořovicko střetně v sobotu 22. července opět doma s třetiligovými Štěchovicemi.

První kolo se už nebude týkat Komárova, který statečně odolával divizním Mariánským Lázním. Na utkání vítěze Středočeského Agro CS Cupu v navazujícím Mol Cupu bylo zvědavo pět stovek diváků. Trenér domácí Jiří Hausner vyslal na hřiště tuto jedenáctku: Susko (46. D. Grunt), Pužík, Martinkovič, Zadina, Hlavatý (82. A. Grunt), Hausner, Pergl, Srp, Nový (64. Kratochvíl), Štěpnička, Kolář. 


Do kabin odcházeli na přestávku spokojenější hosté, když skóre otevřel Kravar. Domácí fandy ve druhé půli rozehřál proměněným pokutovým kopem Pužík, ale k senzaci nedošlo. Proti byl totiž čtvrthodinu před koncem hostující Kafka, který rozhodl o vítězství Mariánských Lázní 2:1.


Přes prohru odměnila část diváků domácí hráče potleskem, jejich nejlepším hráčem byl jednoznačně Kolář. 

Po první přípravě s Čížovou, která skončila 1:1, se na první kolo Mol Cupu chystají fotbalisté Králova Dvora. Ti se vydají o víkendu na hřiště Karlových Varů, které se jednoznačně poradily s Přešticemi na jejich hřišti v poměru 6:1.