Králův Dvůr by chtěl navázat na skvělou předchozí pohárovou sezonu, když vyřadil prvoligové Teplice i Jablonec, aby ztroskotal až na pražských Bohemians. Hojně navštívené zápasy se zapsaly do historie králodvorského klubu a cesta k dalšímu zápisu začíná v lázeňském městě. Podle posledních informací z tábora Cábelíků tým posílil zkušený bek Jan Matas, který přišel z Tachova.


Domácí celek doznal velkou změnu, když došlo k jeho přejmenování na Slavia Karlovy Vary, i když bude uváděn jako 1. FC, než se vyřídí všechny náležitosti. „Já osobně prověrku v podobě utkání s Královým Dvorem vítám. Věřím, že tak kvalitní mužstvo, jako Králův Dvůr je, naše hráče důkladně prověří,“ tvrdí pro Deník trenér Karel Tichota, jenž bude stát na lavičce domácí Slavie. Ambice Karlových Varů spíše směřují k úspěchu v divizi, opírají se především o výkony útočného dua Geňo - Psohlavec.

Remízou 1:1 skončilo utkání Hořovicka (v modrém) s Hvozdnicí.
Hořovicko vystřídalo dvě jedenáctky

„V poháru nejsme favoritem a můžeme jen překvapit a získat. Kdyby se nám podařilo postoupit do dalšího kola, tak bychom se mohli dočkat velice kvalitního soupeře. Před pěti lety jsme se dostali až do třetího kola a na stadionu Závodu míru v Tuhnicích jsme přivítali Slavii Praha. Nakonec jsme s nimi vypadli až po penaltách. Bylo by velice příjemné, kdyby se nám to povedlo zopakovat,“ dodal Tichota. 


Cábelíci budou určitě proti. Zápas začíná v sobotu v 17 hodin (rozhodčí Kyncl, Plzák, Krupka).

Na rozdíl od Králova Dvora budou mít výhodu domácího prostředí fotbalisté Hořovicka. Ti zdolali v předkole Mol Cupu SK Rakovník 1:0 a nyní se chystají na třetiligové Štěchovice. Oba soupeři se střeli v minulém ročníku Fortuna ČFL. Štěchovice nejprve na podzim zdolali Hořovicko lehce 4:0, jarní odveta byla ale dramatičtější a favorit od Vltavy zvítězil po velké bitvě těsně 3:2.


Štěchovice mají za sebou dva přípravné zápasy. V tom prvním podlehly druholigovému nováčkovi Olympii Praha (bývalá Olympie Hradec Králové) 0:2, ve druhém případě přestřílely pražskou Admiru 6:3.

Fotbalisté se dozvědí los v sobotu v Praskolesích. )
V sobotu se losují okresní fotbalové soutěže


Utkání se hraje na hořovickém stadionu pod Remízkem v sobotu od 17 hodin (rozhodčí Duchoň, Machýček, Starý). Cenu jednotného vstupného stanovilo vedení Hořovicka na 40 korun, to samé bude platit i po celou divizní sezonu.