Celá první část se hrála pod taktovkou hostujícího celku, který byl rychlejší, lépe kombinoval a své akce často zakončoval. Úvodní tlak dokázal i korunovat v 18. min., když potrestal tradiční domácí chybu při rozehrávce na polovině hřiště. Po zisku míče následovala kolmá přihrávka na rozběhnutého Kociána, který neměl problém umístit míč k pravé tyči domácí branky – 0:1.

Ještě hůře bylo v 26. min., kdy zelenobílé srazila ještě více dolů fatální chyba brankáře Mišky. Toho překonal Macela přímo z rohového kopu, když točený míč domácí brankář podběhl.

Až v 28. min. mohli domácí hráči udeřit, ale po souboji Herejta s brankářem hostí před šestnáctkou se domácí střelec nestačil správně zorientovat a míč poslal vedle branky.

Po bouřce v kabině nastoupili po přestávce domácí jako vyměnění. Díky zlepšenému pohybu a velké bojovnosti  hosty zatlačili do defenzivy a šance se začaly rodit před druhou brankou.

V 58. min. byl blízko po centru Palečka Novák, ale po jeho rybičce míč dokázal Rozum reflexivně nohou zastavit. Za chvilku tvrdá střela Kovače z voleje mířila jen doprostřed branky. V 69. min si na dlouhý pas naběhl Křížek a jeho střelu na zadní tyč vytlačil Rozum na roh. Za dalších šest minut  se dostal sražený míč k Herejtovi, jenž sice prostřelil brankáře, toho však na čáře zastoupil jeho obránce.

Tak se diváci dočkali snížení až v 82., kdy si na krásný centr Mráze naskočil Herejt a hlavou poslal míč přesně k tyči – 1:2.
Na víc už zelenobílí dosáhnout nestačili, naopak po brejku v 86. min. do otevřené obrany mohl definitivně rozhodnout Kruf, jeho střelu zblízka však Miška dokázal zastavit.

Přesto si Loděničtí za výkon ve druhém poločase zaslouží pochvalu, hlavně za způsob, jak vstali z „mrtvých".

Příští kolo je zavede na horkou půdu do Lhoty, která není zvyklá doma prohrávat.

                                                       Jiří Gall