Beroun – Rakovník 3:0

Domácí fotbalisté vstoupili do zápasu hodně aktivně a první šance na sebe nenechaly dlouho čekat. „Dokázali jsme dát z prvotního tlaku gól,“ uvedl berounský trenér Lacina. A jak se dostali domácí do vedení? Martin Šíma vyhrál souboj se dvěma protihráči a nakonec dokázal protlačit míč do branky. „Pak jsme pokračovali v nátlaku, hráli jsme hodně vysoko. Snažili jsme se hodně kombinovat a držet míč na zemi,“ zmínil Lacina. Z převahy vyplynuly standardky berounského celku i velké šance. Jednu tutovou neproměnil Hájek, kterého vychytal brankář Rakovníka. Hosté se především bránili, závěr prvního poločasu ovšem patřil jednoznačně domácím. Po autovém vhazování přihrál Hájek Pobišovi, který levačkou o tyč zvýšil na 2:0. To ale nebylo vše. Ve 45. minutě kopali Berounští roh a Vopěnka se postaral o třetí gól domácího celku. „Za první půli musím mužstvo pochválit. Hráči dodrželi taktické pokyny a z toho pramenily naše šance a góly. První půli jsme odehráli velmi dobře,“ zmínil Lacina.

Hosté se po změně stran o dost zlepšili, do šance se ale nedostali. „Před druhou půlí jsem nabádal hráče, abychom pokračovali v aktivním pojetí. Chtěli jsme se vyvarovat toho, abychom bránili výsledek. Aktivita z naší strany pokračovala, Rakovník ale ve druhé půli hru vyrovnal a snažil se kombinovat a tlačit na naší polovinu,“ podotkl ke druhému poločasu berounský trenér. Skóre se již nezměnilo a Berounští tedy vyhráli potřetí v řadě.

Beroun: Pettík – Sochr (65. Svoboda), Klička, Vopěnka, Machovec – Šíma Martin Pobiš, Řepka, Buch – Hájek (82. Michalík), Zelenka.