Je to už šest let, co žákovský výběr okresu Beroun dosáhl na titul nejlepšího výběru v České republice. Vybraní kluci vedení trenéry Pechem a Podroužkem se museli postupně prokousávat krajskými koly přes finále Čech, až se společně s nejlepšími týmy z Čech a Moravy utkali v celostátním finále na Rošického stadionu v Praze.

Dvouletou pouť bez prohry korunovali hráči výběru okresního fotbalového svazu jednoznačným vítězstvím ve všech finálových kláních s impozantním skore 18:1. Ceny pro nejlepšího hráče a brankáře převzali Patrik Vydra a Tomáš Dohnal z rukou tehdejšího trenéra reprezentace.

Pozitivním faktem je, že většina hráčů tehdejšího výběru pokračuje ve své fotbalové kariéře a někteří mají nakročeno k budoucím velkým úspěchům.

Cábelíci přivítají v dohrávkách rezervu Viktorie.
Setkání se spoluhráči? Jak když si dítě rozbalí dárky, usmívá se David Beňo

Chris Veliký (tehdy hráč ČLU Beroun) po přestupu do Slavie Praha se odrazil ke svému zahraničnímu angažmá. V současné době hráč je hráčem West Ham United a slovenským mládežnickým reprezentantem.

Martin Vitík (tehdy hráč FK Králův Dvůr) v současné době Sparta Praha. Má už účast v A týmu i při Evropské lize a je českým mládežnickým reprezentantem.

Patrik Vydra (tehdy hráč ČLU Beroun) po přestupu do Sparty Praha se stal platným členem dorostu a českým mládežnickým reprezentantem.

Lukáš Vostárek (tehdy hráč ČLU Beroun) přestoupil do 1. FK Příbram, aby v dorostu pokračoval ve Viktorii Plzeň. Zároveň také okusil dorostenecký repredres.

Jakub Hrudka (tehdy FK Hořovicko) přestoupil do 1. FK Příbram a je platným členem dorostu. Zahrál si už za rezervu ligové Příbrami.

Zápas Evropské ligy UEFA: Slavia - Beer Ševa
Český fotbal teď zachrání jen zázrak. Slavia by musela dojít daleko

Lukáš Landa (tehdy ČLU Beroun) přestoupil do 1. FK Příbram, dosáhl na účast v krajských výběrech. Momentálně je hráčem SK Hořovice a nakoukl do A divizního týmu.

Václav Konigsmark (tehdy FK Hořovicko) přestoupil do 1. FK Příbram, aby se v dorostu vrátil do Hořovic, kde se již od sedmnácti let stal i platným hráčem A divizního týmu.

Krivačka, Dohnal, Černý a Podroužek (hráli za FK Králův Dvůr) nyní hrají krajské nebo divizní soutěže dorostu, někteří si již zapsali starty za A týmy dospělých.

Kuška, Vyšín, Brambora a Vokurka (hráli za FK Hořovicko) stále pokračují v Hořovicích a také odehráli nebo nakukují do A týmu dospělých.

Pouze zlomek hráčů fotbal opustilo. Doufejme, že se fotbal brzy i na mládežnické úrovni zase rozjede a noví talenti z Berounska přesvědčí svým umem o tom, že stále rostou.

Ohlédnutí připravil Jindřich Landa.