Jeneč – Králův Dvůr B 0:1

Postavení a dosavadní výsledky obou mužstev udaly ráz celému prvnímu poločasu, hra dlouhé minuty připomínala spíše vzájemné oťukávání a čněly z ní jen technické kousky útočné dvojky Kabi - Rodrigues. Hlavně díky nim měla královodvorská rezerva opticky více ze hry a také nadějnější příležitosti. Po čtvrthodině si domácí vypracovali desetiminutový tlak. V 17. minutě připravil slušnou pozici Jar. Kotík pro Kříže, ten ale z bezprostřední blízkosti nechal vyniknout Koláře, který jeho pokus vyrazil na roh. Domácí si vypracovávali jednu možnost za druhou, ale bez gólového vyjádření, protože se jim nedařily finální přihrávky. Nápor domácích ukončil průnik Brazilce Kabiho, po jehož průniku rozhodčí nařídil penaltu. Desítku následně proměnil Rodrigues – 0:1. O chvíli později mohlo být vyrovnáno, když se osamocený Jar. Kotík pokusil zakončit podél Koláře, ale balon prosvištěl okolo vzdálenější tyče. V poslední minutě první půle pak ještě domácí Věneček nastřelil tyč.

Po přestávce byli domácí logicky útočně aktivnější, ale jistého Koláře neohrozili. Pro hostujícího útočníka Rodriguese byla smolná 55. minuta. Po zranění musel být odnesen na nosítkách a do zápasu již nezasáhl. Králodvorští se poté zatáhli do hluboké defenzivy. Hrálo se převážně na polovině hostů, jenže domácí nedokázali převahu zužitkovat. Například v 65. minutě se ocitl Jar. Kotík sám před Kolářem, ale ani tentokrát ho nepřelstil, podobně jako o minutu později nepropálil hradbu bránících hostů střídající Rigo.

Útočný tlak Jenče sílil a vyrovnávací gól visel ve vzduchu, jenže Kolářova branka byla pro domácí zakletá. A tak podle zákona „nedáš - dostaneš“ mohli mít nakonec poslední slovo cábelíci, když unikli do otevřené obrany a tečovaná rána Saitzkoffa olízla v poslední minutě břevno.

Hosté nakonec ubránili cenné vítězství a situace na konci tabulky se ještě více vyrovnala. Domácí prodloužili svou černou sérii zápasů bez vstřeleného gólu už na čtyři a v příštím kole budou mít hodně těžkou roli na hřišti dosud suverénního lídra ve Hřebči.

Branky: 30. Rodrigues z pen. Rozhodčí: Paukner. Poločas: 0:1.

Králův Dvůr: Kolář – Machovec, Castanha (46. Krupa), Brhlík, Pavlišta – Bureš, Řehoř, Picek, Saitzkoff - Kabi, Rodrigues (55. Topič).