To si doma poradilo s houževnatým Stašovem 2:0. Když dával v poslední minutě razítko na výsledek hořovický Tomáš Křikava, netušil, že gól bude zároveň znamenat postup.

Ve Zdidích totiž vrcholila bitva o body až do konce. O půli vedl ČLU Beroun B nad domácí Olympií gólem Davida Soukupa. „Naběhl jsem si na centr na zadní tyč a přehodil brankáře. Ten gól byl důležitý, jelikož to bylo těsně před odchodem do kabin,“ usmíval se úspěšný exekutor.

Domácí výrazně znervózněli, přece jen ještě pomýšleli na postup. „Určitě na nich nervozita byla vidět, měli plno šancí. Jen jejich koncovka je zklamala, což pro nás bylo jedině dobře,“ uvedl David Soukup.

Přesto jeho tým inkasoval vyrovnávací branku z kopačky Filipa Pecha. „Vzniklo to po nedostoupení hráče a Pech už to měl jednoduché,“ řekl Soukup.

Pro oba týmy byla remíza nepříjemnou komplikací. V případě Zdic v boji o titul, u Berouna B v záchranných pracích. Přišel tedy divoký závěr, ve kterém dali hosté branky zásluhou Tomáše Krause v 91. a Filipa Hosnedla v 92. minutě. „Nejdřív nám rozhodčí neuznali regulérní gól, ale poté přišla standardka z hranice vápna, kterou jsme sehráli nakrátko a Kraus dal vítězný gól. Pak jsme v závěru měli ještě možnost z přímáku, kterou Hosnedl proměnil,“ jásal David Soukup.

Výhrou 3:1 ve Zdicích se přiblížilo béčko Berouna hodně k záchraně. Vyjde mu to? „Určitě je to důležité vítězství. Do konce jsou ještě dvě kola a my musíme bojovat, abychom to dotáhli do vítězného konce a zachránili tak naše béčko,“ dodal David Soukup.

Berounská rezerva má čtyřbodový náskok na potápějící se Tetín a dva body na osecký Slavoj. Příští víkend může tajenku o týmech, které opustí přebor, už rozluštit.