FAČR rozhodla o zrušení amatérských soutěží bez postupů a sestupů. Jak jste toto rozhodnutí přijali ve vašem klubu?
Přijali jsme to jako fakt, se kterým nic nenaděláme a respektujeme rozhodnutí vlády. Co se týká jednotlivců, je to různé. Například naši dorostenci jsou z tohoto rozhodnutí hodně smutní, přezimovali na druhém místě tabulky, svědomitě se připravovali na jarní část sezony, ale tu ani nezahájili. Bohužel musíme oželet i účast na mezinárodních turnajích, kterých se naše mládežnické týmy každoročně zúčastňují. Naopak náš A tým dospělých díky tomuto rozhodnutí dostal druhou šanci na zabudování mladých hráčů do týmu a obhajobu divizní příslušnosti. Celkem však musím konstatovat, že nám náš oblíbený sport všem moc schází a všichni se těšíme na zmírnění zavedených opatření a opětovné zahájení tréninků.

Budete udržovat své hráče nějak v kondici a tréninku?
Aktuálně je to na jednotlivcích, dospělí a dorost dostali od trenérů doporučení k individuálnímu tréninku, mládež se snažíme inspirovat pomocí odkazů na internetu, které připravuje FAČR.

Jak se staráte o hřiště, když se fotbal nehraje?
Hřiště se snažíme udržovat, jako by sezona ani přerušena nebyla. Začíná vegetační období, kdy se hřiště bez pravidelného sekání, hnojení a zálivky neobejde.

Udělali jste nějaké úpravy ve vašem areálu?
Ano, přestávku se snažíme využít k opravám a celkové údržbě. Část tribuny a přilehlá garáž má novou fasádu, už před sezonou byly instalované nové záchytné sítě za brankami, opravujeme a natíráme lavičky, zábradlí a ještě spousta práce nás čeká.

Máte v plánu nějakou akci do konce července, byť třeba i nefotbalovou?
Pokud budou zavedená opatření v souvislosti s koronavirem opět uvolněna a bude možné zahájit tréninky, organizovat přátelská utkání nebo turnaje, určitě k těmto činnostem ihned přistoupíme. Kategorie starších dorostenců už má díky aktivitě pana Landy rozjednán turnaj šesti týmů, čekáme pouze na možnost začít.