FAČR rozhodla o zrušení amatérských soutěží bez postupů a sestupů. Jak jste toto rozhodnutí přijali ve vašem klubu?
Přijali jsme to jako fakt, se kterým nic nenaděláme a respektujeme rozhodnutí vlády. Co se týká jednotlivců, je to různé. Například naši dorostenci jsou z tohoto rozhodnutí hodně smutní, přezimovali na druhém místě tabulky, svědomitě se připravovali na jarní část sezony, ale tu ani nezahájili. Bohužel musíme oželet i účast na mezinárodních turnajích, kterých se naše mládežnické týmy každoročně zúčastňují. Naopak náš A tým dospělých díky tomuto rozhodnutí dostal druhou šanci na zabudování mladých hráčů do týmu a obhajobu divizní příslušnosti. Celkem však musím konstatovat, že nám náš oblíbený sport všem moc schází a všichni se těšíme na zmírnění zavedených opatření a opětovné zahájení tréninků.

Budete udržovat své hráče nějak v kondici a tréninku?
Aktuálně je to na jednotlivcích, dospělí a dorost dostali od trenérů doporučení k individuálnímu tréninku, mládež se snažíme inspirovat pomocí odkazů na internetu, které připravuje FAČR.

Jak se staráte o hřiště, když se fotbal nehraje?
Hřiště se snažíme udržovat, jako by sezona ani přerušena nebyla. Začíná vegetační období, kdy se hřiště bez pravidelného sekání, hnojení a zálivky neobejde.

Udělali jste nějaké úpravy ve vašem areálu?
Ano, přestávku se snažíme využít k opravám a celkové údržbě. Část tribuny a přilehlá garáž má novou fasádu, už před sezonou byly instalované nové záchytné sítě za brankami, opravujeme a natíráme lavičky, zábradlí a ještě spousta práce nás čeká.

Máte v plánu nějakou akci do konce července, byť třeba i nefotbalovou?
Pokud budou zavedená opatření v souvislosti s koronavirem opět uvolněna a bude možné zahájit tréninky, organizovat přátelská utkání nebo turnaje, určitě k těmto činnostem ihned přistoupíme. Kategorie starších dorostenců už má díky aktivitě pana Landy rozjednán turnaj šesti týmů, čekáme pouze na možnost začít.

TJ Karlštejn
Karlštejnskému Šamanovi se nezdálo dlouhé čekání svazu