ROUDNICE – KRÁLŮV DVŮR 4:0

Domácí sice měli v prvních dvaceti minutách navrch, cábelíci ale odolávali. Michňa si poradil se střelami Melunoviče i Čajiče a ve 23. minutě tak stále byl stav 0:0.

O minutu později již brankář cábelíků kapituloval. Při standardce se dostal míč k volnému Brandejsovi, který zamířil přesně k tyči. Králodvorští pak mohli vyrovnat, Fulín ale po ojedinělém brejku na Pechatého nevyzrál. Poté začal stoupat nápor domácích. Čajič jednou z dobré šance branku minul, podruhé nastřelil tyč. Ve 34. minutě už to bylo 2:0, když se v malém vápně prosadil Macháček. „Góly jsme dostávali po velkých hrubkách. Soupeř byl celkově kvalitnější a zasloužil si vyhrát," zmínil trenér Kučera.

O přestávce se cábelíci oklepali a po změně stran předváděli solidní výkon. Jenže když už se hosté dostali do zakončení, neuspěli. Vybíral trefil boční síť a gólem neskončila ani střela Paprčiaka. „Stříleli jsme ze špatných a nepřipravených pozic," podotkl celkově k utkání trenér Kučera. Stejně jako v prvním poločase Králodvorští zhruba pětadvacet minut odolávali. V 72. minutě ovšem Roudnice přidala třetí branku, tentokrát skóroval střelou zpoza vápna Melunovič. Tentýž hráč o sedm minut později přidal čtvrtý gól, když nekompromisně z první napálil centr za záda Michni.

Králodvorští mohli v závěru vstřelit alespoň čestný gól. Jenže ani toho se nakonec nedočkali. „Šilhavý měl šanci z pěti metrů a netrefil branku. Nebo jsme šli čisté sólo a nesmyslně nás dvakrát zastaví ofsajd. Ale nestěžuji si," uvedl trenér Kučera. Cábelíci nakonec odjeli s porážkou 0:4. „Výsledek napovídá tomu, že jsme byli horším týmem, ale neřekl bych, že by to mělo být takovýmto rozdílem. My prostě nedotáhneme slibné situace do konce a když ve druhé půli jakž takž hrajeme, tak nám soupeř dvakrát lehce uteče a dá dva jednoduché góly. Domácí vyhráli zaslouženě, byli určitě lepší, ale my jsme mohli alespoň dát čestný úspěch nebo nedostat čtyři góly," má jasno trenér Kučera. Poslední podzimní zápas odehrají Králodvorští na půdě Hlavice. „To jejich malé hřiště, to bude řež a boj," dodal Kučera.

Branky: 24. Brandejs, 34. Macháček, 72. a 79. Melunovič. ŽK: Kučera – Koler, Toporčák, Procházka, Novák. Rozhodčí: Koval. Diváci: 200. Poločas: 2:0.

Králův Dvůr: Michňa – Procházka, Šilhavý, Kvída, Novák – Kobler (80. Petr), Hutta, Toporčák, Vybíral (59. Veinlich) – Fulín, Paprčiak.