Pojďme ale k pohoštění. V soutěžním řádu je napsáno, že kluby jsou povinny poskytnout rozhodčím přiměřené občerstvení.

Zajímavá je vzpomínka na situaci jednoho z celků, který kopal třetí třídu. Postarší muž postával nervózně u okénka s občerstvením. Blíží se poločas a on přebírá na tácku klobásu. „Tak tady to je, Františku,“ vbíhá do kabiny rozhodčího. Prosím, neberte jméno za směrodatné. „Dobrá je,“ odpovídá mu sudí a hned žadoní: „Hodně dobrá, mohl bys mi po zápase zabalit jednu pro manželku?“ „To víš, že jo,“ odpověděl muž s pořadatelskou páskou (tehdy) a odcházel od rozhodčího s pocitem dobře odvedené práce a olizující si palec od hořčice, do níž se mu ho podařilo na tácku zabořit. Úsměvná historka. „Po dobře odvedené práci chutná jídlo všude dobře,“ přidává postřeh jeden z námi oslovených arbitrů. 

„Občerstvení rozhodčích je na dobré úrovni na hřištích TJ FC Freyburg Trubín, SK Tlustice, TJ Stašov a ČLU Beroun. Zlepšit by se měli především na hřišti TJ Srbsko,“ vyjmenoval stadionky další, k němuž přidal jiný ještě jedno hřiště, kde mu chutná: „Na Cembritu.“

Ve vyšších soutěžích si dají rozhodčí mnohdy s domácími funkcionáři večeři, vždyť je mnohdy čeká dlouhá cesta domů noční tmou. A protože jezdí ve trojici, většinou přijde na řadu i něco peprnějšího, řídí většinou ten nejmladší. Prostě úděl. Stejný u rozhodčích jako u hráčů.

Rozhodčí si samozřejmě kvality občerstvení jak pro ně, tak pro diváky všímají. „Někde je lepší klobása a někde horší pivko. Ale v dnešní době se spíš chodí na klobásu s pivem než na fotbal,“ tvrdí jeden ze zkušených.
To se dá potvrdit. Vždyť díky zrušení kiosku přišel jeden z vesnických týmů téměř o polovinu fanoušků. I to sudí postřehli. „Pro mě zase lépe, není to tak bouřlivé, zvlášť u skalních, kteří postávali u stánku a teď tam schází. Zase ale upadla atmosféra,“ všiml si jeden z mužů v černém.

„Chutná mi na ČLU Beroun,“ chválí další z rozhodčích. „Když se vaří v Hořovicích při mládeži a jsem tam na lajně, tak to nemá chybu,“ přidává se jiný.

Nejoblíbenější zůstávají i pro rozhodčí ale klobásy. „Ono je těžké vybrat nejlepší klobásu na okrese, po pátém kole chutnají všechny stejně,“ usmívá se starší sudí.

Povoleny však nejsou jen klobásy. Například v třetiligovém Převýšově (hrají od 10:15) mají pro sudí hned ráno připraveno teplé uzené, což jsem postřehl a přihlásil se o ně také. Opravdu chutnalo.

„V současné době je již pravidlem, že je rozhodčí během utkání občerstven a po utkání si v klidu s funkcionáři domácího mužstva na chvilku sedne a o utkání si popovídá,“ nevidí žádný problém zkušený sudí. „Líbí se mi například atmosféra v Karlštejně nebo v Tlustici, kde na místo tradiční klobásy připraví i něco dobrého po utkání k večeři,“ zakončuje přehled pochvalou další z oslovených rozhodčích.

V příštím pokračování se dozvíme, komu by rozhodčí dali cenu fair-play.