Neumětely st. G - Colina team 2:3

Na rozpálenou hrací plochu přivedl rozhodčí Kros aktéry, kteří si nechali odříct i televizní utkání na mistrovství světa Anglie-Německo a oblékli dresy, ve kterých byli za necelých deset minut propoceni. Nikomu to nedělalo problém, nikdo si nestěžoval, všichni šli do boje. Na straně domácích se představili bývalý hráči, na druhé straně byla poněkud mladší sestava. Bylo znát, že do černého dresu rozhodčích se hlásí více mladíků. Že se nebudou mezi sebou bavit jen o tom, jak a kdy se hrál dobrý fotbal, bylo znát již od začátku střetnutí. Hrálo se tvrdě a nesmlouvavě. Občas se zajiskřilo, ale i to patří k dobrému fotbalu.

Celý první poločas byl ve znamení výborných zákroků obou brankářů. Po přestávce fotbal ubral na obrátkách. Toho využil tým rozhodčích a dvěma brankami odskočil Šemíkům. Ke konci zápasu rozhodčí kontrolovali stav a i když domácí v samém závěru snížili na rozdíl jediné branky, na vítězství hostů se nic nezměnilo. Rozhodčí Kros, který utkání řídil, sám poznal, ve kterém družstvu koluje jeho krevní skupina, a tak se radoval z vítězství týmu rozhodčích.

Branky: Bláha, Míka - Slabý 2, Klečka. Poločas: 1:1. Rozhodčí: Kros.

Neumětely: Závora, Záhořík, Kavalír, Šebek P., Nachtman, Bláha, Kubrycht, Veselý, Veverka, Míka, Tůma, Šebek V., Konopásek, Kalina, Šustera, Veselý J. Trenér: Bláha.

Colina team: Krůta, Ryska, Klečka, Mázdra, Hájek, Špicl, Spiegl, Vlachopulos P., Červenka, Kadeřábek, Košťálek, Slabý, Egrt, Kareš. Trenér: Pecka. Vedoucí: Marx. Masér: Šnajdr. Tiskový mluvčí: Filip.

„V prvé řadě bych chtěl poděkovat za pozvání na utkání. Jsme zde počtvrté a opět spokojeni. Hráli jsme na jubilejní padesátiny rozhodčímu Závorovi, funkcionářům a bývalým hráčům Záhoříkovi a Veverkovi,“ uvedl tiskový mluvčí fotbalové jedenáctky Zdeněk Filip, který dodal, že rozhodčí s úctou vzpomínají na arbitra Vaška Veselého. „Byl jedním z nás. To je důvod, proč sem rádi vždy zavítáme. Tiskového mluvčího jedenáctky rozhodčích zaujalo i utkání žáků Neumětely – Všeradice (3:3). „Zaujalo mě, jak se s žáky v Neumětelech pracuje. Ten zápas měl totiž nádech slavnostního rámce. S týmem se loučili hráči Kiml V., Chvojka J., Blažek J., Kafka V., Kolha J. a Míková A. Zápas se uskutečnil, aby se trenérské trio Šusterová, Macková s Konopáskem sportovně s nimi rozloučilo,“ uvedl Filip, který dodal, že hráči dostali míče s podpisy od spoluhráčů a rozlučku zakončila skákačka s heslem „kdo neskáče, není Čech“. „Musím přiznat, že to jsem viděl poprvé,“ dodal rozhodčí a delegát Zdeněk Filip.