Zdice – Doksy 1:4

Hosté z Kladenska se dostali brzy do vedení po brance Moce. Poté sice dokázal Pech vyrovnat, jenže smolný vlastní gól Kamila Svobody poslal Doksy opět do vedení. V závěru první poločasu mohly Zdice vyrovnat, jenže domácí šanci neproměnili a hosté z protiútoku zvýšili na 3:1. Po změně stran pak Doksy kontrolovaly dění na hřišti a navíc přidaly i pojistku, když Junek proměnil penaltu – 1:4. Hosté vyhráli i na nastřelené tyčky, a to v poměru 2:1. „Soupeř byl lepší a dravější. Bylo vidět, že i posílili. Hráli dobře, ale my jsme jim to umožnili laxním výkonem. Někteří hráči se budou muset o sestavu hodně poprat,“ poznamenal trenér Růžička, který byl rád, že takovouto facku dostalo mužstvo v přípravě a ne v mistrovském střetnutí.

Vraťme se ještě ke značně oslabené sestavě Zdic. Koho trenér Růžička postrádal? „Brankář Kasal má z minulého utkání zraněný bok. Chyběla také kompletní obrana. Palek šlápl na hřebík, Radek Křesťan měl na ledě trénink s dětmi, Trkovský má z minulého zápasu zraněný kotník. Dále Macourek marodí, Láďa Šinták měl střevní problémy, Kosík byl v práci a Voráček na dovolené,“ vypočítal dlouhý seznam absencí trenér Zdic, který měl po utkání ke spokojenosti daleko. A důvod? „Někteří hráči si myslí, že mají místo v sestavě jisté. Jenže to jsou na obrovském omylu,“ podotkl Růžička, který zmínil že podobný pocit měl i v průběhu jara. „Na jaře ale byla jiná situace. Bylo nás málo a kolikrát se to lepilo, jak se dalo. Proti jaru se ale situace trochu změnila. Přišlo několik nových hráčů, zvýšila se konkurence a někteří hráči budou muset přidat, aby byli v základní sestavě,“ připomněl trenér zdické Olympie, který i přes celkovou nespokojenost viděl pár kvalitních výkonů. „Spokojen jsem byl s výkonem Tomáše Froňka, který hrál nezvykle na pravém beku a odehrál to výborně. Dobře zahráli i Vašek Novák, narychlo povolaný z béčka Jirka Kulhánek a částečně Pavel Růžička,“ pochválil hráče trenér Miloslav Růžička, který má radost z tréninkové morálky. „Před týdnem bylo na tréninku pětadvacet hráčů. I když jsme teď trénovali třikrát v týdnu, pořád chodilo kolem dvaceti hráčů. To mě velmi mile překvapilo,“ dodal trenér Zdic, který ovšem zmínil jedno velké negativum utkání. „Byl jsem naštvaný, že hráči neustále, a to i za stavu 4:1, debatovali s rozhodčím. Tohle bude muset zmizet,“ má jasno Růžička. Další přípravné utkání odehrají fotbalisté Zdic v sobotu od 17 hodin na hřišti Sokola Jeneč. Půjde tedy o měření sil dvou účastníků I.B třídy.

Branky: Pech – Junek 2, Moc, vlastní. Poločas: 1:3.

Zdice: Hnízdil (46. Pánek) – Froněk, Kulhánek, Svoboda K., Lebduška – Růžička P., Novák (46. Hejný), Prokeš, Jandík (46. Svoboda T.) – Pech, Kment.

Doksy: Kieryk – Vlasatý, Steckovič, Škvára, Blín – Moc, Junek, Burant, Mařík – Větrovec, Bartoš. Střídali: Urban, Studený, Kostka.