Na utkání přišla menší návštěva, což způsobily přírodní podmínky. Chyňavské postihly hodně. „Silný vítr neušetřil ani náš areál. Bohužel už nemáme střechu na tribuně. Vítr byl tak silný, že odvál o deset metrů dál i fotbalovou branku. Je štěstí, že v tu dobu na hřišti nikdo nebyl, protože kusy střechy byly zabodány cca pět centimetrů do země,“ hlásil škody prezident SK Chyňava Zdeněk Steiner starší.

V Hořovicích se ale hrát dalo, i tady byl v první řadě velkým protivníkem pro oba celky silný vítr, který hned na začátku vyplašil brankáře domácího béčka Davida Hejcmana tak, že míč z jeho rukou skončil na břevně. 

Pak ale Hořovicko B začalo přebírat iniciativu, i když těžký terén moc nevyhovoval kombinaci. Domácí se dostali v první půli do vedení Janem Zítkem, který přesně usměrnil jeden z centrů. Jenže Chyňavu to nepoložilo, předváděla sympatický výkon a dokázala vyrovnat z penalty proměněné Jaromírem Hebedou.

Ještě do poločasu se ale prosadil domácí kanonýr Tomáš Kaňka a do kabin se šlo za stavu 2:1. Ve druhém poločase nedokázal zvýšit z penalty Ondřej Bělohlávek, když brankář Chyňavy Ondřej Grygar jeho střelu vyrazil. Vůbec chyňavský brankář svým výkonem hodně podržel hosty dlouho ve hře, jednou i za pomoci břevna. 

Zápas definitivně rozhodl čtvrthodinu před koncem Kaňka, jenž vstřelil svůj druhý gól v zápase. I přes nepřízeň počasí se hrál pod Remízkem zajímavý a líbivý fotbal.

Důležité utkání se ale hrálo i na druhém pólu tabulky, když Karlštejn přivítal Osek a zápas skončil remízou 2:2. „Vzhledem k naší situaci v tabulce jsme už potřebovali bodovat. V týdnu nás navíc opustil bývalý dlouholetý člen a správce pan František Šrámek. I pro něj jsme chtěli urvat vítězství,“ uvedl karlštejnský Michal Šaman.

V Karlštejně padaly diváky kýžené branky až po přestávce. „První půle z naší strany nebyla špatná, ale brankově jsme se nedokázali prosadit,“ řekl Šaman. „V první půli jsme se především bránili, měli jsme tři slibné brejky, ze kterých jsme měli dát gól. Nicméně i soupeř měl dvě stoprocentní šance skórovat. Navíc se nám zranil Doležal a musel střídat, což bylo pro nás velké oslabení v zápase, kdy soupeř měl výškovou převahu,“ popsal úvodní dějství záložník Oseku Robert Čížek.

Slavoj se pak dvakrát ujal vedení. „Do druhé půle jsme naskočili jako vyměnění. Hned v první pětiminutovce jsme šli snad dvakrát sami na brankáře, ale opět neproměnili. I poté jsme měli další příležitosti, jak strhnout vedení na svou stranu, ale naše nemohoucnost dát gól byla obrovská,“ krčil rameny Čížek.

„Náš první gól padl tak, že si Forst přebral balón na kraji velkého vápna, posunul si ho blíže do středu hřiště a trefil přesně k tyči. Jenže naše vedení ale trvalo tři minuty, dali jsme si takový polovlastní gól, kdy Hlavatý na malém vápně ve skluzu po vyražené střele jednoho z útočníků chtěl míč dostat do bezpečí, ale trefil Klusáka a bylo to 1:1,“ řekl Robert Čížek.

Osecký záložník pak dal vedoucí gól. „Má branka přišla o dalších pět minut později, opět po dalších našich příležitostech, jak dosáhnout branky. Byl to šťastný gól, kdy jsem odražený míč vracel zhruba z penalty nepříliš prudkou střelou zpět do branky, ten byl na malém vápně tečován domácím hráčem a i když změnil směr jen lehce, brankář nestačil reagovat,“ přiblížil branku Slavoje Čížek, který dodal: „Budu se opakovat, potom šel Vaníček znovu dvakrát sám na brankáře, Tvrz trefil tyč.“

Oblíbený slogan nedáš – dostaneš se uplatnil i pod hradem. „K potvrzení našeho vedení nedošlo, a tak nás domácí potrestali. Hlavatý si dal vlastní gól, když bohužel nedokázal jinam usměrnit střelu jednoho z domácích hráčů. Pak už se nic moc nedělo,“ smutnil Robert Čížek.

„Ve druhé části jsme díky laciným ztrátám na středu, které se mnohdy nevidí snad ani v přípravce, nabízeli Oseku řadu brejků. Nebýt navrátilce brankáře Jirky Humpolíka, který pokryl asi šest nájezdů, byl by pro nás výsledek hodně nepříznivý. Alespoň bod nám zachránil teprve patnáctiletý Tomáš Ginzel,“ radoval se karlštejnský Michal Šaman z tečovaného úspěchu svého mladého spoluhráče.

Pro Karlštejn je bod za remízu spíše úspěchem, Slavoj to vidí jinak. „Za mě jednoznačně ztracené body. Za druhou půli jsme měli vyhrát. Měli bychom již menší odstup na dno tabulky. Takhle jsme sice Karlštejn udrželi pod námi, ale náskok je pouhé tři body,“ ví dobře osecký lídr Robert Čížek.