V táboře Cábelíků už si mezi osmi nasazenými soupeři v pondělním pohárovém osudí mohli těžko vybírat. Trenéru Jiřímu Sabouovi sice vyšlo tajné přání na jeden z týmů z pražských Vršovic, stejně jako všichni v klubu si ale přál nastupovat doma.

„Pro všechny naše kluky je zahrát si na ligovém stadionu to nejhezčí, co je může potkat. Navíc v Ďolíčku, který má svou tradici a historii. Když se na to dívám z pohledu odměny za naši práci, kterou pro to od ledna všichni děláme, tak to bereme," smiřoval se kouč Cábelíků s tím, že za dalším prvoligovým soupeřem musí jeho tým ven. „Bude to těžké, ale sváteční utkání. Musíme ho brát tak, že je za odměnu. Dokázali jsme vyřadit dva ligové týmy."

Právě dějiště utkání podle bývalého vynikajícího záložníka poněkud snižuje šanci, aby Královák překvapil i třetího soka z nejvyšší soutěže. „Určitě nebudeme chtít prodat kůži lacino. Něco jiného je ale hrát s ligou v domácím prostředí a u nich. Bohemka je obrovský favorit. Pokud bychom měli přejít dál, tak by se musely sejít všechny věci," zůstává Jiří Sabou realistou.

Spíše než na pohár se upíná na závěrečných pět podzimních kol ve třetí lize, kde jeho tým naposledy přetrhl šňůru čtyř vítězných zápasů. Osobně si ale příliš nemyslí, že by za porážkou 0:2 v Litoměřicích stál úterní prodlužovaný zápas s Jabloncem.

„Měli jsme na to čtyři dny. Zápas v Litoměřicích byl specifický. Dostali jsme hrozně brzy gól, který ovlivnil celé utkání. Soupeř je doma silný a kompaktní, šli víc za vítězstvím a ve finále pro ně bylo asi zasloužené. My jsme tentokrát nebyli tak důslední v osobních soubojích. Nějaké síly nám to určitě vzalo. Program teď byl hodně nahuštěný, ale nechci to na to svádět."

Ještě před Bohemkou se navíc Králův Dvůr musí připravit na zápas s lídrem ČFL. „Jirny mají svojí sílu, výborný tým a ne nadarmo soutěž vedou. Mám z toho závěru podzimu velký respekt, čekají nás těžcí soupeři," uzavřel Sabou.