Nastaly nějaké změny v realizačním kádru vašeho týmu?
J.S.: Do jarní části sezony vstupuje realizační tým ve stejném složení jako na podzim.

P.A.: Změn nastalo několik. Hořovicko se nedomluvilo na další spolupráci s trenérem Petrem Vrabcem. Já byl na post trenéra osloven až 2. ledna. Po krátkých jednáních s FC Rokycany, kde jsem působil posledních deset let, jsem nabídku Hořovicka přijal. Asistentem je Miroslav Nesnídal a vedoucím mužstva jste, jak známo, vy, brankáře trénuje Vladimír Lacina.

Na co jste se především zaměřili v zimní přípravě?
J.S.: V úvodu přípravy to bylo o nabírání kondice a síly, postupně jsme se snažili pracovat na vylepšení jednotlivých herních činností. Zimní příprava byla pro mě jako trenéra složitější v tom, že na velké hřiště jsme se dostali jen jedenkrát v týdnu a přípravu nám trochu komplikovala onemocnění hráčů. Ale věříme, že jsme si se vším poradili v rámci našich možností a na jarní část jsme připraveni.

P.A.: Ten cíl pro zimní přípravu zůstává jasný. Připravit mužstvo co nejlépe po fyzické stránce a postupně se snažit vyladit herní činnosti. Pro nás to bylo období, hlavně v začátku, trochu hektické, protože plán přípravy, včetně přípravných utkání, nebyl dokončen, vše se řešilo takzvaně za pochodu. Tady musím ocenit práci nově složeného vedení klubu, které udělalo maximum pro relativně klidný průběh přípravy.

"Nechci říkat nějaká moudra a chytré věci, že budeme hrát krásný fotbal… Vždy proti vám stojí soupeř, který chce vyhrát a krása jde logicky na úkor úspěšného výsledku někdy stranou. Můžu však slíbit, že se budeme snažit navázat na výkony a výsledky z podzimní části, po hráčích budu chtít vždy stoprocentní nasazení a zaujetí pro hru."

Jak jste spokojeni s přípravnými zápasy, co jste ještě v týdnu dolaďovali?
J.S.: Absolvovali jsme zimní turnaj na umělé trávě na Meteoru Praha, kde jsme odehráli šest utkání. Rezervy máme, úplná spokojenost nepanuje, stále je co zlepšovat. Už to bylo ale pro všechny dlouhé, proto jsme rádi, že poslední týden už jsme mohli na přírodní trávu.

P.A.: Přípravná utkání nám plně odhalila rezervy a možnosti tohoto mužstva. Poskytla určitý návod, jakým způsobem bychom se měli prezentovat, aby naše hra byla účelná a konkurence schopná. V každé tréninkové jednotce se na tom snažíme pracovat.

Jaké jsou změny v kádru mužstva?
J.S.: Skončil Marek Vybíral a otazník visí nad dalším působení Milana Petra, který kvůli pracovnímu vytížení nyní musel fotbal trochu odsunout. Naopak tým posílili David Kilián, Josef Bouček a do přípravy jsme zařadili také odchovance Králova Dvora Petra Svobodu, Jirku Bicana a Jirku Černého.

P.A.: Po skončení podzimní soutěže se vrátili do svých mateřských oddílů Tetour, Polanský a Dratva. Z důvodu pracovní vytíženosti skončil Tonda Rampa. V průběhu přípravy bylo ukončeno působení Dana Hájka. Přišli Dominik Hašek a Tomáš Glazer, oba z juniorky Viktorie Plzeň, přípravu absolvovali také dva dorostenci, Jan Mach a Ondřej Bělohlávek. Stav kádru nemusí být konečný, probíhají jednání na další možné posílení mužstva.

Na co byste chtěli diváky pozvat do třetiligových ochozů?
J.S.: Nechci říkat nějaká moudra a chytré věci, že budeme hrát krásný fotbal… Vždy proti vám stojí soupeř, který chce vyhrát a krása jde logicky na úkor úspěšného výsledku někdy stranou. Můžu však slíbit, že se budeme snažit navázat na výkony a výsledky z podzimní části, po hráčích budu chtít vždy stoprocentní nasazení a zaujetí pro hru. Pak z toho může „vylézt" i hezký fotbal, nikdy to není obráceně. Pokud by naše hra nebyla koukatelná, máme na hřišti v sobotním předobědovém čase výbornou klobásu a pivko.

P.A.: My se budeme snažit jako mužstvo porvat o každý bod a pokusit se ČFL pro Hořovice zachránit.

Sledujete výkony vašeho soupeře v regionu?
J.S.: Pro svůj vlastní přehled se snažím výsledkově sledovat v rámci možností všechny týmy v regionu, už od okresních soutěží. Co se týká našeho třetiligového soupeře z Hořovic, nějaké informace mám samozřejmě také, ale nijak detailní.
P.A.: ČFL sleduji spíše všeobecně, ale o dění v soupeřově táboře mám přehled.

S jakým umístěním budete spokojení po skončení sezony?
J.S.: Vzhledem k vyrovnanosti soutěže, kdy o výsledku opravdu někdy rozhoduje štěstí nebo nějaký detail, konkrétní místo v tabulce říkat nebudu. Byl bych ale rád, pokud by se naše hra a výkony oproti podzimu ještě o kousek zlepšily, aby hráči pracovali s chutí a my jim dokázali předat nějaké poznatky a zkušenosti, díky kterým se budou dále zlepšovat.

P.A.: Samozřejmě se záchranou.