„Slušné herní představení se našemu celku nedařilo proměnit v bodový sběr," hodnotí vedení štěchovického klubu práci odstupujícího trenéra. Jiří Hruška, který u mužstva působil spolu s asistenty Mňukem a Fialou dva a půl roku, Deníku potvrdil, že skončil na vlastní žádost. „Z fotbalového hlediska se mi letošní sezona hrozně líbila, ale nebyly výsledky. Prostředí ve Štěchovicích není na třetí ligu úplně standardní. Byl jsem z toho již unavený, proto jsme se dohodli s vedením na ukončení spolupráce," uvedl.

Kouči podle jeho slov chyběly především body z domácích zápasů, což mimo jiné připisuje i nedostatečnému posílení útoku. „Máme asi třetí nejlepší obranu, ale zároveň čtvrtý nejhorší útok. Tam je zakopaný pes. V domácích zápasech jsme snad třikrát prohráli nula-jedna a body chyběly. Z toho vznikla trochu nepohoda," dodal. Na trénování ale rozhodně nezanevře a v brzké době by se prý měl objevit na lavičce v lize dorostu. Navázal by tak na dlouholetou práci u mládeže v Bohemians.

Štěchovičtí v devatenácti zápasech vybojovali 24 bodů. V domácím prostředí se jim tentokrát nevedlo, prohráli tam pět z devíti zápasů. V tabulce se tak pohybují až na sestupové hraně, aktuální šestnáctá příčka by zajistila záchranu pouze za předpokladu, že z FNL sestoupí výhradně moravské týmy. Úkol nového trenérského dua je tak jasný…

Osmačtyřicetiletý Zbyněk Busta přitom má se zachraňováním ve třetí lize bohaté zkušenosti. „Třetí ligu znám velice dobře. Stejnou práci jsem již dělal v Písku nebo Varnsdorfu. Neočekávám, že by to bylo něco nového. Určitě to bude složitější, protože v soutěži je dvacet mužstev a sestupovat budou nejméně čtyři," uvědomuje si stratég, který vedl i Bohemians 1905, Kladno, Most nebo Hvozdnici. Tam na sebe zkraje loňské sezony upozornil fackou asistentovi rozhodčího, za kterou dostal od krajské disciplinárky devítiměsíční zákaz vstupu na lavičku. „Nervy trenérovi občas ujedou. Mně se to stalo poprvé v životě. Opakuji, že ten asistent dostal facku právem, ale na hřiště to samozřejmě nepatří," říká k tomu dnes.

Právě ve Hvozdnici a předtím v Mostě se pak sešel také s Tomášem Řepkou, ve Štěchovicích má spolupráce s bývalým řízným stoperem Sparty či West Hamu, známým rovněž pro své časté disciplinární prohřešky, pokračovat. „S Tomášem se známe velice dobře už od jeho angažmá na West Hamu. Vždy jsme měli přátelský vztah. Řekli jsme si, že když kdokoli kamkoli půjde a bude to jen trochu možné, budeme dělat fotbal spolu," prohlásil Zbyněk Busta na adresu hvězdného asistenta.

Na starost mu prý jako bývalému výbornému obránci svěří především defenzivu mužstva. „Navíc to byl bojovný typ hráče, který dokázal kabinu vždy nabudit. Věřím, že se kluci budou na hřišti chovat jako on. Já se spíše budu věnovat tomu, aby Štěchovice začaly střílet góly, kterých na podzim moc nedaly," doplnil k dělbě kompetencí. Kromě jedenačtyřicetiletého Řepky pak u Vltavy obnoví spolupráci hned s několika dalšími hráči, které dobře zná. Třeba brankáře Radka Sňozíka kdysi přivedl do Bohemky, v obraně nastupuje trenérův syn Filip. Zcela vyloučený pak zřejmě není ani Řepkův návrat trávník.