Díky hattricku Filipa Čapka vyhrálo Hořovicko na hřišti Junioru Strakonice 3:1 po poločase 1:0. „Zápas se hrál za pěkného počasí, ale bohužel na umělé trávě, která nám příliš nesedí. Přesto jsme utkání zahájili aktivně, což vyústilo ve střelu Patrika Bubna do břevna domácí branky. Hráči Strakonic ale postupně zvýšili obrátky a fyzickou hrou plnou soubojů si vynutili převahu. Vyložené šance si ovšem stejně jako naši hráči nevypracovali. Až na jednu, kdy již překonaného Adama Bramboru zastoupil na brankové čáře Jirka Holovský. Náš úder přišel minutu před poločasem. Filip Čapek byl faulován ve vápně a nařízenou penaltu pak trochu se štěstím i sám proměnil,“ řekl vedoucí mužstva hostů Václav Königsmark.

Vedení 1:0 je však ošidné, proto byla poločasová porada v táboře hostů důsledná. „Bylo nám jasné, že ve druhém poločase se musíme domácím vyrovnat v nasazení, jinak budeme mít problém s udržením příznivého výsledku. A to se nám také podařilo. Když pak Filip Čapek přidal po pěkné střele druhý gól, byli domácí hráči jako opaření. Na chvilku se ještě zvedli po snižující brance, ale už po dvou minutách upravil Čapek po přihrávce Hermana před prázdnou branku na 3:1 v náš prospěch a vítězství jsme si pak v klidu pohlídali,“ měl důvod ke spokojenosti Václav Königsmark.

Hořovicko je v divizi U17 na druhém místě v A skupině s pouhou jednobodovou ztrátou na první Aritmu Praha. V kategorii U19 pocítili fotbalisté Hořovicka hořkost první jarní porážky, když ve Strakonicích prohráli 1:3. Dorostenci se představí v dalším kole doma pod Remízkem, kdy Hořovicko hostí Petřín Plzeň B, starší hrají v neděli od půl třetí, mladší pak od 17 hodin.