„Přiznám, že jsme hodně šťastní a užíváme si to. Vždyť o našem městečku se bude mluvit chvíli v celé republice," jásal kouč Cábelíků Miloslav Kučera.

Jeho tým tři dny po třetí porážce v ČFL na hřišti Kladna hrál jako vyměněný. Za aktivitu byl odměněn v 19. minutě, kdy se střelec posledních dnů Petr trefil z trestňáku přímo do šibenice. Ještě větší euforii pro téměř pět stovek diváku zařídil šest minut před pauzou po brejku sváteční střelec Procházka. „Dal snad svůj první gól u nás. Lidé se probudili, skvěle fandili a hnali mužstvo dopředu. Díky jim a doufám, že nám pomohou i v soutěži. A také, že jich jednou přijde pětkrát víc. S pohárem se přece loučit nechceme," smál se Kučera.

Jeho tým bravurně zvládl i druhou půlku. Příbram skoro do ničeho nepouštěl, snad jen do standardek – ty měla nebezpečné. Až pět minut před koncem se hostům povedla hezká akce a střelec Wágner potvrdil, že góly při plzeňském vysedávání na lavičce střílet nezapomněl.

Závěr však Královák zvládl suverénně, hru rozkouskoval a mohl začít slavit.

„Klobouk dolů před výkonem kluků, ligových hráčů se vůbec nelekli. A ukázali, že nula bodů v tabulce ČFL je velký omyl, který brzy napraví," dodal Kučera.

FK Králův Dvůr – 1.FK Příbram 2:1 (2:0). Branky: 19. Petr, 39. Procházka - 85. Wagner. Rozhodčí: Ardeleánu. ŽK: Fulín (KD). Diváků: 450.

Králův Dvůr: Mokrohajský – M. Procházka, Šilhavý, P. Rada – Petr, Sabou, Toporčák (90. Koiš), Kobler – Veinlich (83. Brusch), Fulín (73. Dochtor). Trenér Kučera.

Příbram: Rondzik – Štochl, Kvída, Hájovský, Mišůn – P. Pilík, Koukal, Kalivoda (46. T. Pilík), Papšys (68. Střihavka) – Wágner, Danoski (46. Šlapák). Trenér: Vavruška.