KRÁLŮV DVŮR – LOKO VLTAVÍN 0:1 (0:0)

Hodně důležitý okamžik utkání se udál hned na začátku první čtvrthodiny, kdy rozhodčí Hányš vyloučil domácího Jana Matase.

„Po naší špatné rozehrávce se Honza Matas snažil skluzem odehrát míč do bezpečí, ale bohužel útočník si jej stačil postrčit a došlo k faulu,“ popsal vyloučení trenér Králova Dvora Tomáš Šilhavý.

Společně s asistentem Jaromírem Šilhanem museli zasáhnout do sestavení řad, ale nejednalo se o velkou změnu. „Pouze jsme Pepu Boučka stáhli na pozici stopera,“ řekl domácí kouč.

Kdo by si ale myslel, že v nádherném počasí vyloučení utrpělo tempo, mýlil se. „O nějakém šetření sil jsme vůbec nepřemýšleli,“ uvedl Tomáš Šilhavý.

Na konci první půlhodinky se rozvlnila síť za Krčkovými zády, ale domácí mohli být v klidu, Pejša stál v ofsajdu. Diváci byli svědkem sice pohyblivé, ale především ve středu pole vedené partie. „Na konci první půle jsme měli celkem dobrou pasáž, během které jsme si vytvořili pár standardních situací, ale nějakou větší šanci jsme si, tuším, nevytvořili,“ vrací se k průběhu první půle Šilhavý.

Jeho týmu dělal problémy především Petr Pejša, jehož další pokus zastavil opět praporek asistenta. Když tomuto hráči čtvrthodinu před koncem skvěle lapil jeho šanci Krček, diváci začali pomýšlet na to, že by Králův Dvůr mohl uhrát i přes dlouhé oslabení proti druhému celku tabulky cennou remízu.

Jenže to se nestalo, Vltavín vstřelil šest minut před koncem rozhodující gól. „Odražený míč se dostal na hranici vápna k hostujícímu Růžičkovi, který mířil přesně k tyči,“ viděl branku ze své pozice Šilhavý.

Na vyrovnání Cábelíkům moc času nezbylo a na kýžený bodík nedosáhli. Pro domácí je to velká škoda. „Každá porážka mrzí, góly v posledních minutách padají. Jsme samozřejmě zklamaní, i s tím ohledem, že nás to nyní potkalo podruhé za sebou,“ smutnil trenér Tomáš Šilhavý.

Králův Dvůr se musí dobře připravit na víkend, kdy se vydá do Benešova.