Skandál v Loděnici: rozhodčí uznali gól, který nebyl

Loděnice -V dalším kole I. A třídy přivítali loděničtí fotbalisté loňského účastníka krajského přeboru Černolice, tentokrát už bez bývalých ligových hráčů. Slušný fotbal se hrál v sobotu Na Jánské jen hodinu. Poté vzal režii utkání do rukou rozhodčí Machýček, tentokrát ve funkci pomezního.

30.8.2009 2

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Vildmon

Loděnice – Černolice 1:3

Začátek utkání byl z obou stran opatrný, hra se pohybovala mezi šestnáctkami a bez brankových příležitostí. Dříve se probrali hostující hráči a druhá čtvrthodina prvního poločasu byla v jejich režii. Ve 20. minutě Miška zlikvidoval střelu Zakopala a po chvíli si poradil i s hlavičkou Sedláčka. V další šanci pak Dynybil branku těsně minul. Teprve po tomto budíčku se zelenobílí probudili. Ve 32. minutě předvedli domácí rychlou akci, na jejímž konci Mráz kolmicí vysunul Dostála, který však z úhlu nastřelil jen vybíhajícího brankáře. O čtyři minuty později Mráz nastřelil břevno. Ve 38. minutě se domácí již radovali. Grau z rohového kopu našel na vzdálenější tyči Palečka, který hlavou mířil přesně, 1:0. V 42. minutě vyzval Mráz krásnou přihrávkou ke zvýšení náskoku Graua, ten ale nedokázal překonat vybíhajícího Švarce. V závěru poločasu se opět přihlásili o slovo hosté, ale Míška dokázal skvěle vyrazit dělovku Macka a poradil si i s hlavičkou Čápa.

Ve druhém poločase měl nejdříve obrovskou šanci v 55. minutě Herejt, který překonal individuální akcí ofsajdovou past, prošel až před brankáře, ale pouze jej nastřelil a následně zahrál F. Pospíšil rukou, když se snažil protlačit k dorážce. Vzápětí dobře chytající Miška zlikvidoval sólo Kuchaře. Klíčový moment utkání přišel v 61. minutě, kdy si na centrovaný míč naskočil Čáp a hlavou poslal míč do břevna, od kterého se míč odrazil do Miškovy hlavy a před čáru, kde míč odkopl Kovač. Chvilku se nic nedělo, hostující hráči se neradovali, hlavní arbitr, který byl nejblíže z rozhodčích k místu činu, nechal pokračovat ve hře, ale pak uviděl, že mu pomezní Machýček signalizuje dosažení branky, kterou viděl pouze on. Hlavní rozhodčí Prislupský tedy branku uznal, 1:1. Poté se několik minut nehrálo, protože několik diváků muselo říci rozhodčímu Machýčkovi, co si o něm myslí. Domácí se z šoku nemohli probudit, v 75. minutě navíc dostali od rozhodčích další ránu pod pás. Útočník Dvorný převzal míč v ofsajdové pozici, pomezní jej nechal hrát následná střela pod břevno znamenala vedení Černolic – 1:2. Domácí se sice snažili ve zbytku utkání o vyrovnání, ale místo toho v 85. minutě naběhl do rozhozené obrany Macela, který prohodil Mišku – 1:3.

Odchod rozhodčích z hrací plochy i ze stadionu nebyl pro ně vůbec příjemný. Hodně lidí jim řeklo, co si o jejich výkonu myslí. Utkání bylo tendenčně řízeno od samého začátku, i když výsledek byl ovlivněn až výše uvedenými situacemi ve druhém poločase. A klub je bezbranný, může pouze poslat stížnost a na půl roku rozhodčího vetovat. A co pak? Náprava poměrů v našem fotbale na těchto úrovní bude trvat ještě moc dlouho.

Branky: 38. Paleček – 61. Čáp, 75. Dvorný, 85. Macela. Poločas: 1:0. Rozhodčí: Prislupský – Machýček, Hamšík. ŽK: 2:0.

Loděnice: Miška st. - Paleček, Herejt, Kovač, Frydrych - Novák, J. Pospíšil (76. Miška ml.), Mráz, Dostál - Grau, F. Pospíšil (89. J. Šmíd)

Černolice: Švarc - Kuchař, Rott, Zakopal, Čáp - Dynybil, Macek, Macela, Šilhavý - Sedláček, Dvorný.

Jiří Gall

30.8.2009 VSTUP DO DISKUSE 2

Exoti na prodej.
AUTOMIX.CZ

Exoti na prodej: O těchto autech jste určitě nikdy neslyšeli. Ale můžete je mít

Mladí hokejisté Žebráku hrají v soutěži i s Mostem.

Tři kluby, dva v soutěžích

Jak si žije středočeský hokej?

Střední Čechy – Vedle masovějšího fotbalu je hokej pořád českým národním sportem. Rozhlédli jsme se po celých středních Čechách, abychom zjistili, jaké tu k hokeji vytvářejí kluby, města a také rodiče hráčů podmínky.

Velmi silný vítr pokácel desítky stromů

Střední Čechy – Jeden výjezd za druhým – a div ne, že po patnáctém ještě i dvacátý, Tak to ve čtvrtek odpoledne vypadalo se zásahy u popadaných stromů, které bylo třeba odklidit poté, co podlehly silnému větru. Za prvních pět hodin odpoledne se jich nahromadilo sedmnáct. Šrumec odstartoval na Nymbursku, nicméně nejvíce událostí, hned čtyři, hlásí Příbramsko.

Nademlejnský míří do Petřína, Cábelíci mění maséra

Berounsko – Změny v kádrech fotbalových týmů s narůstajícím objemem zimní přípravy přibývají.

Bývalý Medvěd zůstal těsně pod vrcholem

Beroun – Kapitán libereckých Bílých tygrů Martin Ševc málem dosáhl na další z vrcholů kariéry. Hokejisté Liberce ale zůstali před branami finále Ligy mistrů. Historicky nejúspěšnější tažení tohoto klubu Evropou skončilo nepříjemnou, až krutou porážkou. Bílí Tygři se loučili debaklem 1:6, který utržili v semifinálové odvetě na ledě švédského Växjö.