Loděnice – Černolice 1:3

Začátek utkání byl z obou stran opatrný, hra se pohybovala mezi šestnáctkami a bez brankových příležitostí. Dříve se probrali hostující hráči a druhá čtvrthodina prvního poločasu byla v jejich režii. Ve 20. minutě Miška zlikvidoval střelu Zakopala a po chvíli si poradil i s hlavičkou Sedláčka. V další šanci pak Dynybil branku těsně minul. Teprve po tomto budíčku se zelenobílí probudili. Ve 32. minutě předvedli domácí rychlou akci, na jejímž konci Mráz kolmicí vysunul Dostála, který však z úhlu nastřelil jen vybíhajícího brankáře. O čtyři minuty později Mráz nastřelil břevno. Ve 38. minutě se domácí již radovali. Grau z rohového kopu našel na vzdálenější tyči Palečka, který hlavou mířil přesně, 1:0. V 42. minutě vyzval Mráz krásnou přihrávkou ke zvýšení náskoku Graua, ten ale nedokázal překonat vybíhajícího Švarce. V závěru poločasu se opět přihlásili o slovo hosté, ale Míška dokázal skvěle vyrazit dělovku Macka a poradil si i s hlavičkou Čápa.

Ve druhém poločase měl nejdříve obrovskou šanci v 55. minutě Herejt, který překonal individuální akcí ofsajdovou past, prošel až před brankáře, ale pouze jej nastřelil a následně zahrál F. Pospíšil rukou, když se snažil protlačit k dorážce. Vzápětí dobře chytající Miška zlikvidoval sólo Kuchaře. Klíčový moment utkání přišel v 61. minutě, kdy si na centrovaný míč naskočil Čáp a hlavou poslal míč do břevna, od kterého se míč odrazil do Miškovy hlavy a před čáru, kde míč odkopl Kovač. Chvilku se nic nedělo, hostující hráči se neradovali, hlavní arbitr, který byl nejblíže z rozhodčích k místu činu, nechal pokračovat ve hře, ale pak uviděl, že mu pomezní Machýček signalizuje dosažení branky, kterou viděl pouze on. Hlavní rozhodčí Prislupský tedy branku uznal, 1:1. Poté se několik minut nehrálo, protože několik diváků muselo říci rozhodčímu Machýčkovi, co si o něm myslí. Domácí se z šoku nemohli probudit, v 75. minutě navíc dostali od rozhodčích další ránu pod pás. Útočník Dvorný převzal míč v ofsajdové pozici, pomezní jej nechal hrát následná střela pod břevno znamenala vedení Černolic – 1:2. Domácí se sice snažili ve zbytku utkání o vyrovnání, ale místo toho v 85. minutě naběhl do rozhozené obrany Macela, který prohodil Mišku – 1:3.

Odchod rozhodčích z hrací plochy i ze stadionu nebyl pro ně vůbec příjemný. Hodně lidí jim řeklo, co si o jejich výkonu myslí. Utkání bylo tendenčně řízeno od samého začátku, i když výsledek byl ovlivněn až výše uvedenými situacemi ve druhém poločase. A klub je bezbranný, může pouze poslat stížnost a na půl roku rozhodčího vetovat. A co pak? Náprava poměrů v našem fotbale na těchto úrovní bude trvat ještě moc dlouho.

Branky: 38. Paleček – 61. Čáp, 75. Dvorný, 85. Macela. Poločas: 1:0. Rozhodčí: Prislupský – Machýček, Hamšík. ŽK: 2:0.

Loděnice: Miška st. - Paleček, Herejt, Kovač, Frydrych - Novák, J. Pospíšil (76. Miška ml.), Mráz, Dostál - Grau, F. Pospíšil (89. J. Šmíd)

Černolice: Švarc - Kuchař, Rott, Zakopal, Čáp - Dynybil, Macek, Macela, Šilhavý - Sedláček, Dvorný.

Jiří Gall