V Kladně teď fotbal po letech zase táhne. Stejně jako v pátek na Brod stály u pokladen fronty a v hledišti zasedla zvučná jména. Třeba primátor Kladna Milan Volf nebo vicemistr Evropy Jan Suchopárek. Minutou ticha publikum uctilo památku nedávno zesnulého obrovského fanouška Kladna Otakara Bureše. Pán, jenž jezdil na zápasy až z Drozdova na Berounsku, asi z nebíčka nevěřícně koukal, že je v hledišti skoro osm stovek diváků.

Kladno bylo nebezpečnější už v prvním poločase. Hostům dovolilo jediný nebezpečný střílený centr a naopak třikrát hodně zaměstnalo brankáře Krčka. Kafka ale těsně minul, Folprechtovu placírku do vinglu brankář dobře viděl a Boráka zblízka vychytal také.

Po obrátce se karta postupně otáčela, víc se dařilo hostům. Blízko gólu byl Procházka a pak Pettík, jenž musel vystřídat v bráně zraněného Vokouna, vytáhl ránu Čiháka.

Domácí ale poslali do boje Pospíšila a mladík naklonil misky vah zase na domácí stranu. Těsně po svém příchodu na hřiště netrefil hlavou lépe centr, v 80. minutě pohrdl lahůdkovou nabídkou Folprechta, ale akce pokračovala, Holub našel Pospíšila znovu v jasné šanci a obrana hostů musela zatáhnout za záchrannou brzdu – penalta!

Hampl při její exekuci nezaváhal a odstartoval hektický závěr s několika nepěknými zákroky na obou stranách. Sudí Jan Beneš tak tahal jednu žlutou za druhou, ale nervozita hostů Kladnu pomohla, aby zápas s jistotou vítězně uzavřelo.

„Bojovný zápas s pěknou diváckou kulisou. Bylo to o jednom gólu a my ho nedali, takže musíme porážku přijmout,“ hodnotil trenér Cábelíků Tomáš Šilhavý a přiznal, že postoupit chtěli a jsou zklamáni. „Chtěli bychom, aby naše výkony šly nahoru. Máme hodně nových hráčů, vše si musí sednout, ale ukázali charakter a na tom hru musíme postavit,“ dodal Šilhavý, jehož otec Jaroslav před lety Kladno vedl, ale v I. lize.

„Vidíme, že Kladno má velké ambice a na tenhle stadion minimálně druhá liga patří. Přejeme jim, ať to zvládnou a povede se jim postup,“ vzkázal sympaticky.

Domácí Tadeáš Pospíšil, který se v létě vrátil z Plzně, byl u rozhodujícího momentu, ale přiznal, že po borelióze ještě není úplně v pořádku. Prasklý pupen mu zalil dres krví. „Po té borelióze, když jsem byl čtrnáct dnů bez tréninku, jsem tam šel jen na dvacet minut a měl za úkol zápas rozhodnout. Jsem rád, že to dopadlo, i když dvě gólovky mi nevyšly,“ říkal mladý borec.

Přiznal, že konec v Plzni ho trochu vykolejil, chtěl v béčku Viktorky zůstat a třeba se dostat i do hvězdného áčka. „Mrzelo mě, že to nevyšlo dál, ale zase je dobře, že se nám daří s Kladnem,“ uzavřel Tadeáš Pospíšil s vírou, že už se konečně uzdraví.

| Video: Youtube

SK Kladno – FK Králův Dvůr 1:0 (0:0). Branka: 83. Hampl (PK). Rozhodčí: J. Beneš – A. Beneš, Ježek. Diváků: 750.

Kladno: Vokoun (52. Pettík) – Houha, Rendla, Hrubeš, Borák (46. Kolářský) – Hampl, Slabý (68. Holub), Folprecht, Eichler (68. Pospíšil) – Kafka (90. Pihrt) – Šnobl.

Kr. Dvůr: Krček – Fatrle, Rudavskij, Čihák, Havránek – Petr, Hradecký, Dvořák, Nazarenko (60. Troche), Bouček (46. Patrovský) – Procházka.