HOŘOVICKO – MILEVSKO 4:0

Domácí měli skvělý nástup do utkání a potvrdili to i gólově. Hned ve 13. minutě otevřel skóre Zítek. „První gól mi připravil Ondra Vrabec, kdy mě našel křížným pasem, já jsem si jedním dotykem míč připravil a druhým vystřelil na zadní tyč," popsal premiérový gól v zápase jeho střelec.

O chvíli později už se Hořovicko radovalo podruhé, když Vrabec chytře obstřelil brankáře – 2:0. Domácí hráči byli u všeho dříve, hostům se nedařilo, míč je neposlouchal, a tak přišel třetí gól v jejich síti, který ve 36. minutě přidal opět Zítek. „Na můj druhý gól mi nahrál nádherným pasem Kuba Vaníček, když viděl, že nabíhám z pravé strany podél ofsajdové lajny na levou stranu. Míč šel krásně za beky a já už byl prakticky sám před gólmanem a střelou levou nohou na zadní tyč jsem ho překonal," usmíval se Vojtěch Zítek, který se dostává na jaře do famózní formy.

A aby toho nebylo málo, ještě do poločasu stačil přidat svůj druhý gól také Ondřej Vrabec, který měl čas si připravit míč a zamířit k protější tyči Šmitmajerovy svatyně – 4:0. Vysoké vedení přineslo velký klid na kopačky Hořovicka, poločasové čtyřgólové vedení bylo vynikající. Milevsko do druhého poločasu vystřídalo hned tři hráče a snažilo se neutržit další ostudu. Hořovicko také mírně zvolnilo, takže se zrodily i příležitosti před jeho brankou. Ty však hosté nevyužili a protože se gólově neurodilo ani na druhé straně, připsalo si Hořovicko čtvrtou výhru v řadě a opět o čtyři góly. Tím atakuje třetí příčku tabulky A skupiny divize.

Při současné výtečné výkonnosti svěřenců trenéra Petra Vrabce stojí za zmínku návštěva na utkání, které sledovalo pouhých osmdesát diváků. Z toho je patrné, že „frcouny", jak se také Hořovicím přezdívá, moc fotbal nezajímá, což je ovšem trend, který ve fotbale nyní je. Konkurence televize a internetu je veliká, divák by si však čas na návštěvu měl najít. Možná se hráči Hořovicka dočkají větší podpory na venkovním zápase, který sehrají v Čížové u Písku, kam to není daleko, již v pátek 8. května, kde zápas začíná v 17 hodin.