Chaloupky - Libomyšl 6:2 (0:1)


Dá se říci, že se již bojovalo o tzv. šest bodů. Chaloupky po delší době v silnějším složení, soupeři chyběli Kladívko a Malý.
Oba týmy si vypracovaly řadu brankových příležitostí. Do poločasu se na správné místo trefil pouze hostující Špalek. Když Červený v 50. min. zvýšil angličanem na 0:2, vypadalo vše nadějně. Poté se projevila zkušenost domácího celku, který díky kvalitní záložní řadě jasně začal soupeře přehrávat a během dvaceti minut dokonale otočil výsledek ve svůj prospěch. Naopak Libomyšl kupila chyby v rozehrávce a nedokázala ani zkrotit míč proti silnému větru. S chutí si zastříleli zejména Petr Větrovský a Roman Sojka, kteří se shodně podíleli na dvou brankách. Chaloupky si zaslouženě na své konto připsaly důležité body.

Zaječov - Cerhovice B 2:0 (0:0)


Rezerva Cerhovic tentokrát hodně těžko lepila sestavu, neměla nikoho na střídání a například obrana měla věkový průměr 50 let. Nakonec našli pozitivní okolnost, že nedostali větší příděl. Mládí Zaječova mělo pochopitelně více ze hry a postupně uběhalo soupeře. Překvapivě i on měl dobré brankové příležitosti, zejména Procházka i Větrovský, na dobrého brankáře Josefa Tomáška ale nevyzráli.
Zápasy popsal Ivan Sýkora.

Program víkendu:
Na první Žebrák ztrácí sice druhý ve třetí fotbalové třídě Komárov B čtyři body, ale utkání to může být výživné. Půjde o hodně.
Áčko Komárova se zabydluje v I. A třídě a pro posun celého klubu by stálo za to postoupit do okresního přeboru.

Spartak Žebrák po pádu do třetí třídy vyměnil vedení klubu a určitě chce rychle stoupat výše. Historie tohoto klubu velí hrát krajské soutěže a ne se pohybovat v předposlední třídě.

Jelikož se hraje utkání v neděli, kdy není na programu tolik utkání, očekává se větší divácká návštěva. Určitě nebude taková jako při nedávném derby I. A třídy mezi domácím áčkem a Cerhovicemi, kdy přišlo 440 diváků, ale návštěva by se podle odhadu mohla dostat přes sto diváků.

Na obou stranách se totiž představí několik hráčů, kteří mají za sebou zkušenosti v žákovské lize nebo divizi dospělých. V utkání také dojde k duelu jedenáctigólových střelců Michaela Petráše a Iva Kučery.

III. třída: Březová – Zaječov (so 11 hř. Bzová, Chvátal), Libomyšl – Svatá (so 14 Závora), Nižbor – Chaloupky (so 14 Vlachopulos), Cerhovice B – Všeradice (so 14 Červenka), Cembrit Beroun – Mořina (ne 10:15 Špicl J.), Hudlice – Loděnice B (ne 14 Hájek V.), Komárov B - Žebrák (ne 14 Krupa).