BENEŠOV – HOŘOVICKO 0:2

V úvodu se domácí snažili o útočnou hru, ale brzy jim došel dech. Hosté je kromě střely Večery po signálu, do ničeho nepustili, převzali otěže utkání a v závěru poločasu udeřili. Nejprve se hlavou po standardní situaci trefil Štěpnička, aby o chvíli později zahrál Hrubý rukou v pokutovém území Benešova a Kaufman penaltu proměnil.

Po přestávce se domácí neprobudili z letargie, hosté v pohodě vedení kontrolovali a mohli je i navýšit, ale dvakrát jim konstrukce benešovské branky zabránila ve skórování a Štěpnička a Nademlejnský navíc nedali sólo. To jim ale nevadilo. Domácí hráli v křeči a když už měli šanci, tak Večera hlavičkoval do brankáře a Němec z metru přestřelil branku.

„Výsledek neodpovídá, gólů mělo být z naší strany více. Pak jsme to kontrolovali a do ničeho jsme je nepustili. Pochválit musím všechny. Tři body z venku, navíc na hřišti prvního, každopádně jsme spokojení. Neustále pracujeme a hledáme optimální sestavu. Chceme udělat co nejvíce bodů a pak se uvidí," zhodnotil utkání trenér Roman Šmerhovský.

Trenér Benešova Martin Bárta byl po zápase hodně smutný. „Mužstvo je v křeči a naše hra, které je na náhodu, nemá hlavu ani patu. Místo abychom se odpíchli od dobré obrany, tak dostaneme ze dvou zápasů šest gólů, z toho tři ze standardních situací, a to nepočítám penaltu. To jsou jsou zbytečné góly. Vepředu jsme málo aktivní a nejsme nebezpeční a náznaky šancí nám v zárodku soupeř překazí. Strašně nám chybí konstruktivní záložník. Není nikdo, kdo by to vzal na sebe, typ Petra Havlíčka nám prostě chybí."

Branky: 40. Štěpnička, 42. Kaufman (z pen.). Rozhodčí: Němec. ŽK: Žák, Bredler – Kaufman. Diváci: 250. Poločas: 0:2.

Benešov: Capouch – Komárek (53. Bubník), Hrubý, Žák, Braný – Večera, Bredler (86. Prikner), Bohata, O. Štěpán – Němec (63. Vrňák), Turek.

Hořovicko: Novák – Vágner, Kaufman, Zítka, Bežó – Šmíd, Rampa, Nademlejnský, Kolář – Veselý, Štěpnička.