ROKYCANY – HOŘOVICKO 2:2

V prvním poločase měli Hořovičtí jasně navrch a v 26. minutě se také dostali do vedení. „Veselý zatáhl míč po straně, od lajny přihrál před branku a Jarda Šmíd to dorážel na přední tyči," popsal první gólovou situaci Šmerhovský. Výsledkem 1:0 nakonec také první poločas skončil. „Po první půli jsme měli vést ne 1:0, ale 3:0. Měli jsme tam vyložené šance, které jsme bohužel neproměnili. A to nás  stálo body," zmínil Šmerhovský.

Po změně stran se vyrovnala nejen hra, ale po deseti minutách také skóre.  „Tam jsme propadli. Rychlý protiútok Rokycan, prohraná hlavička, přečíslení a technická střela k tyči," uvedl ke gólu na 1:1 hořovický asistent trenéra.  Hosté pak zvýšili aktivitu a výsledkem byl vedoucí gól. Rampa dostal krásný míč za obranu, ukázkově si jej zpracoval a následné sólo zakončil střelou přes celou branku – 2:1. Jenže domácí dokázali zhruba patnáct minut před koncem odpovědět gólem ze standardní situace. „Měli jsme to špatně obsazené. Čekali jsme, že to budou střílet. Oni to rozehráli a trochu nás  tím překvapili," podotkl Roman Šmerhovský.

Hořovicko pak mohlo opět jít do vedení. Jenže hosté opět vyhořeli v zakončení. „Pak jsme tam měli ještě nějaké šance, ale neproměnili jsme je," podotkl Šmerhovský, který přiblížil dvě střelecká selhání. „Štěpnička dostal od Nademlejnského krásný centr a z rohu malého vápna střílel na zadní tyč, ale dal to vedle. Stačilo trefit branku. Šubrt se sám uvolnil a kdyby to řešil technicky… Řešil to ale silově a nastřelil brankáře, který už ležel," podotkl asistent Jana Bergera. Utkání tedy skončilo dělbou bodů. „S hrou jsme spokojení, s neproměňováním šancí už ne. Jinak to byl z naší strany vyzrálý výkon. Kombinačně jsme hráli dobře, ale bohužel. Oni vystřelili třikrát nebo čtyřikrát na branku a dali dva góly. Je to ztráta dvou bodů," dodal Šmerhovský.

Branky za Hořovicko: Šmíd, Rampa. Poločas: 0:1. Rozhodčí: Melničuk.

Hořovicko: Novák – Diviš, Kaufman, Zítka, Šmíd – Zítek (60. Kolář), Rampa, Štěpnička, Šubert (70. Bežó) – Nademlejnský – Veselý.