Každá zimní přestávka většinou zahýbe kádry. Nejinak tomu bylo i u Králova Dvora. „Karla Soldáta si stáhla Příbram, Eliáš šel do Hradce Králová, Hájek do nižší soutěže v Německu a skončil také Štěpán Hlinka. Naopak se na půlrok vrátil Michal Hell, povedl se dotáhnout přestup Tomáše Šebka, z Plzně na hostování máme Rudu Nováka a ještě chystáme jednu zajímavou posilu do ofenzivy. V neposlední řadě náš realizační tým posílili trenér Míra Šilhan a masér Vojta Fiala,“ popsal změny trenér Šilhavý.

Kouč vedl zimní přípravu poprvé v roli hlavního trenéra. „Ta probíhala standardně, v rámci našich možností. Spíše jsme se snažili, abychom předešli nějakým zraněním. Bohužel se nám nevyhýbaly různé virózy a nachlazení, ale to k tomuto období asi patří,“ uvedl Šilhavý. Jeho tým se zúčastnil zimního turnaje na Meteoru. „Naše vystoupení bylo hodně podobné tomu loňskému, kdy jsme střídali dobré věci s těmi horšími. Nicméně jsme vcelku spokojeni. Na to dobré se budeme snažit navázat a ta negativa během přípravy pro nás byla, věřím, hodně poučná,“ řekl trenér Cábelíků, který dodal: „Mimo turnaj už jsme hráli jen s devatenáctkou Příbrami (výhra 3:0) a generálku s Čížovou (prohra 1:2).“

Přípravy některých týmů komplikovalo zmrzlé počasí. „Nás to neovlivnilo, nemyslím si, že to byl nějaký extrém,“ mínil Šilhavý, který chystá svůj tým v neděli do Převýšova, kde má hřiště trochu menší rozměry. Navíc domácí tým sází na důraz v množství soubojů. „Samozřejmě se snažíme, abychom byli dobře připraveni, ale to se ukáže až v samotném zápase. Nemyslím si ale, že by na to mělo mít menší hřiště nějaký vliv,“ zauvažoval Šilhavý. Utkání se hraje v neděli od čtvrt na jedenáct, hřiště Převýšova je nedaleko Hradce Králové. Dá se tedy očekávat návštěva bývalého kouče Jiřího Saboua. „Věřím, že pokud mu to čas dovolí, určitě dorazí,“ sdělil Tomáš Šilhavý.