HOŘOVICKO – PŘ. KOPANINA 3:1

Domácí začali sebevědomě, přišpendlili hosty před k jejich šestnáctce a za celý první poločas jim nepovolili kloudnou akci. Obrana Přední Kopanina připomínala průchoďák, což byla voda na mlýn technickým hráčům Hořovicka.  Už ve 2. minutě promarnil příležitost po akci Veselého Rampa. V 5. minutě zachytil výkop brankáře Švarce Zítek a Veselý  jej z dálky přehazoval, což nakonec zmařil skluzem Verner. Vzápětí střílel Wágner těsně vedle a po chvíli se dostal do gólovky Rampa, jenže Švarc začínal předvádět famózní zákroky. V 15. minutě to byl opět Rampa, kdo hrozil po přihrávce Šmída, jenže Švarc byl proti. Tlak domácích se stupňoval a v 16. minutě se prodíral ve vápně Veselý, jehož zastavil nedovoleně Janda. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil Kaufman – 1:0. O chvíli později si hostující gólman poradil s bombou Zítka. Hosté se pak snažili zaútočit, ale většinou byli lapeni.

Naopak na druhé straně  nejprve zmařil Švarc ránu Šmída k tyči. Ve 32. minutě mohli domácí pojistit své vedení, ale kanonádu ve vápně v podání Nademlejnského, Rampy a Koláře hosté s vypětím všech sil ubránili. Za malou chvíli se hnali domácí tři na dva, Nademlejnský se  snažil lišácky přehodit Švarce, ten byl ale připraven. Ve 38. minutě se připomenul na druhé straně táhlou střelou Bittengel, ale Novák bezpečně kryl.  Jak je vidno, Přední Kopaninu držel nad vodou brankář Švarc, těsně před půlí zabránil i jasné šance Zítky. Nebýt výkonu brankáře hostů, mohlo to být o poločase nejméně 5:0 a bylo rozhodnuto.

Vstup do druhého poločasu by domácí raději vynechali, protože nedorozumění v jejich řadách využil pohotově Tržický na 1:1 a dal tak návod domácím, jak proměňovat příležitosti. Hosté se však neradovali dlouho, když se do šance prodíral Rampa, kde ho vyběhnuvší brankář Švarc podrazil a kopala se druhá penalta. Brankář nejprve obdržel stejnou kartu jako jeho dres, tedy žlutou, a následně smutně lovil míč ze sítě po přesném pokusu Kaufmana – 2:1. V 54. minutě se hnal kupředu Wágner, unikl obráncům a Jaroš jej ostře sestřelil, přišla druhá žlutá karta a hostující hráč se šel sprchovat.

Dalo by se říci, že už to Hořovicko dokope, jenže zničehonic přišla šance hostů. Tísněný Novák vyrazil míč do pole, odkud jej vracel hlavou Gerstner a trefil spojnici, od ní se míč odrážel na malé vápno, odkud jej uklidil do bezpečí Bežó. To byla největší příležitost hostů, kterou domácí přežili a v 66. minutě přidali gólovou pojistku. Centr Koláře proměnil Wágner a mohutně se z gólu radoval – 3:1. Další příležitosti do rozhozené obrany hostů přišly vzápětí, ale Šubert ani Rampa nedokázali skórovat. Hosty zachránila jednou i tyčka a následně opět gólman Švarc, který jemnou teč Ábela zachytil svým tělem. V závěru měl chuť na hattrick Kaufman, ale jeho střela se vytočila mimo branku. Domácí zaslouženě zvítězili a posunuli se v tabulce na druhé místo za Benešov, kam jedou v neděli.

Branky: 16. a 49. Kaufman (oba z penalt), 65. Wágner – 46. Tržický. Rozhodčí: Vrzal – Štuk, Němec. Žluté karty: Šmíd, Wágner, Veselý, Štěpnička – Jaroš, Švarc, Tržický. Červená karta: 54. Jaroš. Diváků: 190. Poločas: 1:0.

FK Hořovicko: Novák – Šmíd, Zítka, Rampa, Wágner, Nademlejnský (63. Ábel), Zítek (61. Šubert), Bežó, Kaufman, Kolář (74. Štěpnička), Veselý. Trenér Berger.

FC Přední Kopanina: Švarc   – Tržický, Verner, Jaroš, Janda – Bittengel, Tesařík, Vyšata (13. Průša, 58. Caizl), Gerstner (67. Krupička) – Strnadel, Santler. Trenér Kuchař.