Pohár pro vítěze turnaje zůstal v Hýskově

Fotbalový klub Stejstav Hýskov pořádal v sobotu první ročník turnaje O pohár obecního úřadu Hýskov. Na vzorně připraveném trávníku se kromě domácích představily celky Drozdova, Nižbora a Zbiroha. V zahajovacím utkání nastoupil Hýskov proti odvěkému rivalovi SK Nižbor. Domácí představili v tomto zápase řadu zajímavých posil a soupeře, který přijel ve značně kombinované sestavě, vůbec nešetřili. Do odpoledního finále tak postoupil Hýskov po výhře 6:3 (4:1), jeho branky vstřelili Bartoš 2, Pošmurný 2, Hnátek 2. Do finále postoupil i další nováček okresního přeboru TJ Drozdov, který si s přehledem poradil s mužstvem Zbiroha a porazil ho brankami Spurného, Mantlíka, Štěpničky a Hatiny 4:1. V zápase o třetí místo si Město Zbiroh poradilo s Nižborem taktéž v poměru 4:1. Finále nováčků okresního přeboru začali lépe domácí. V prvním poločase si vytvořil Hýskov mírnou územní převahu, kterou korunoval Stejskal vedoucí brankou. Hned po změně stran přidal Kouřil druhý gól a o osudu utkání se zdálo být rozhodnuto. Hosté z Drozdova však nesložili zbraně a Štěpničkou snížili na 2:1. Do konce zápasu pak byli aktivnější, domácím se ale podařilo těsný náskok uhájit. Jednotlivé zápasy rozhodovala trojice Marx, Vlachopulos a Chvátal.

Fotbalisté Stašova deklasovali Žebrák B

Fotbalisté Stašova předvedli o víkendu v přípravném utkání doslova kanonádu. Po pádu z okresního přeboru se Stašovští připravují na třetí třídu a začali ve velkém stylu. Družstvo Žebráku B deklasovali 8:1. Stašov vedl již po první půli 3:1, po změně stran pak soupeři naložil dalších pět kousků. V dresu Stašova se dvakrát trefili Hubáček se Sudíkem, po jednom gólu přidali Kučera s Carvánem a dva góly byly vlastní. Za Žebrák B skóroval Danda. Zápas řídil před padesáti diváky rozhodčí Špicl.

Újezd prohrál v Mýtě 4:8

Fotbalisté Doubravanu Újezd se ve středu vypravili na hřiště Slavoje Mýto, pro který to byla poslední příprava. Utkání nakonec přineslo divoký průběh a dvanáct branek. Zatímco domácí se připravují na start v I.A třídě, hosté budou opět hrát okresní přebor. V prvním poločase ale nebyl k vidění rozdíl dvou tříd. Doubravan držel s domácími krok a o přestávce byl stav 3:2 pro domácí. I po změně stran pokračovala gólová nadílka. I když Újezd i ve druhé půli vstřelil dvě branky, domácí již měli více navrch a konto soupeře zatížili pěti přesnými zápasy. Největší problémy dělal obraně Doubravanu Fišer, který se v zápase prosadil hned čtyřikrát. Po jedné brance připojili Veverka, Svejda, Petr Bejček a Kříž. Za poražené byli úspěšní Vais, Kyncl, Ptáček a Pergl.

Cerhovice vyprášily Zbiroh pěti góly

Pro pěknou nadílku si ve středu v podvečer přijeli do Cerhovic fotbalisté Zbiroha, kterým o víkendu začíná sezona prvním mistrovským utkáním I.A třídy. Hráči Unionu nedali soupeři z Rokycanska sebemenší šanci a nakonec Zbiroh vypráskali v poměru 5:0! Již dnes čeká družstvo Unionu turnaj na domácí půdě. Cerhovice pořádají tradiční turnaj O putovní pohár hotelu Bouchalka. Konkurence se opět sešla kvalitní. Kromě domácího Unionu se představí Doubravan Újezd, Stejstav Hýskov a Drozdov. První zápas je na programu od 9 hodin.

Nižbor pořádá fotbalový turnaj

Fotbalový klub SK Nižbor pořádá dnes Memoriál Ladislava Krabce. Domácí si pozvali ke změření sil celky Nového Jáchymova, Hudlic a Zvoleněvsi. Na hřišti „Za rybníky“ se v prvním utkání střetnou od 9 hodin celky Nového Jáchymova a Hudlic. V 11 hodin pak přijde na řadu zápas Nižbor – Zvoleněves. Odpoledne se odehrají zápasy o umístění. V 15 hodin začne utkání o třetí místo a finálový zápas bude mít výkop v 17 hodin. Turnaj pak zakončí taneční zábava. Od 21 hodin se totiž v Keltovně Nižbor uskuteční tradiční karneval modrobílých.

Zaječov dostal desítku

Fotbalisté Zaječova si k prvnímu přípravnému zápasu pozvali silného soupeře. Sokol Dobřív totiž v minulé sezoně vybojoval postup do krajské I.B třídy Plzeňského kraje. A Dobřívští se s domácími ani trochu nemazlili. Hosté nakonec jasnou převahu korunovali deseti brankami a odvezli si vítězství 10:0.