TLUSTICE – PRASKOLESY 2:0

Úvod přinesl šance především domácím, kteří byli aktivnější. Již ve druhé minutě razantní střela Ungra ze třiceti metrů prověřila kvality brankáře Lukavského. Praskolesy v 10. minutě odpověděly gólovou šancí Permana, ale ten jí trestuhodně zahodil. To bylo od hostů v prvním poločase víceméně vše. Po většinu prvního poločasu měli domácí územní převahu. Ta nakonec také přinesla první gól. V 25. minutě po pěkné kombinační akci úspěšně zakončil do odkryté branky Říha. V prvním poločase útočníci hostů až na jednu promarněnou šanci brankáře Červenku vážněji neohrozili. Mnohem častěji se hrálo před brankou Lukavského, který má nemalou zásluhu na tom, že první poločas skončil jen 1:0.

Ve druhé půli, již ve 49. minutě, domácí vlastně rozhodli o výsledku utkání. Po rozehraném trestném kopu obrana hostů zapomněla na Kecksteina, který z bezprostřední blízkosti zakončil hlavou – 2:0. Po chvíli další gólová šance skončila na tyči. V 61. minutě mohly Praskolesy snížit, bravurní zákrok Červenky tomu zabránil. Praskolesy ve druhé půli ožily, byly více vidět, ale jen po velké vápno. Tam jejich umění končilo. Tlustice po druhém gólu hrála jen tak, aby neinkasovala a bez většího úsilí si pohlídala výsledek 2:0. Ten je vzhledem k průběhu utkání zasloužený. Utkání řídili rozhodčí Špicl, Závora a Belanský ke spokojenosti obou družstev.

„Šli jsme do utkání s cílem získat tři body a to se povedlo. V průběhu zápasu se ukázalo, že soupeř trochu zaostával v mezihře, kterou jsme měli lepší. Po vstřelené brance jsme se bohužel přizpůsobili soupeři, začali jsme nakopávat balony a to pro diváky asi nebylo moc zajímavé. Když se nám po změně stran podařilo dát na 2:0, tak si myslím, že utkání bylo rozhodnuto. Pro zranění byla absence čtyř hráčů, ti už zřejmě do konce sezony nebudou k dispozici. Ale s hráči, kteří dnes dostali šanci, budeme podávat lepší výkony. Tímto vítězstvím jsme si potvrdili záchranu. Postup jsme si nepřipouštěli. Teď by to mělo herně stoupnout, protože nebudeme tolik vázaní na zisk bodů. Teď by hráči měli hrát uvolněně a ukázat, že fotbal hrát umí. Hlavně, aby se diváci bavili, chtěl bych jim poděkovat za jejich přízeň. Za týden přijede Stašov, i v tomto utkání budeme chtít být úspěšní," uvedl trenér Tlustice Stanislav Bogdanov.

„Chyběla nám řada hráčů a podle toho to také vypadalo. My nejsme schopní dát gól, i když nějaké šance, zvláště ve druhém poločase, tam byly. Soupeř byl lepší, zvláště v prvním poločase nás přehrával. Ve druhé půli jsme hru vyrovnali, ale po chvíli nás srazila druhá branka po hrubé chybě brankáře. V útočné fázi jsme propadli. Tam snad obstál jen Jun, ale ten to bere vše na sebe a pak mu chyběla síla k zakončení. Jinak myslím, že to bylo slušné utkání, lepší vyhrál. Věřím, že v dalším zápase budeme kompletní a urveme ještě nějaké body," zhodnotil utkání trenér Praskoles Antonín Žák.