„Myslím si, že mančaft bez pochyby bude mít větší kvalitu,“ uvedl králodvorský trenér Miloslav Kučera.

Kádr Králova Dvora doznal během zimy řady změn. Začněme u odchodů: Brankář Čaba se vrátil do Vltavína, Doležal odešel do Kolovče, Sebastian Novák se vrátil do Slavie a trojice Brazilců Vandre, Gustavo a Kabi se vrátila do své vlasti. Dále Krupičku testovaly celky Hořovicka a Nového Strašecí, Juckem se vrátil do Přední Kopaniny a v Králově Dvoře nepokračují ani Bureš s Minaříkem.

Cábelíci mají i řadu nových hráčů. Do Králova Dvora přišli: Veselý z Vlašimi, Svátek z Českých Budějovic, Procházka ze Slavie, Juninho z Brazílie, Cvacho z Humenného, Pavlík z Bohemians, Trantina se vrátil z Kladna, Vraník přišel z Dubnice, Zelenka ze Žižkova a Sklenář z Hořovicka. Trenér Kučera má tedy k dispozici hodně široký kádr. „Konkurence v mančaftu je velká a doufám, že zdravá,“ uvedl trenér Kučera.

Když jsme zmínili odchody a příchody, určitě nesmíme zanedbat i drobnosti, jako například, že hostování Šilhavého a Himla v Králově Dvoře bylo změněno na přestup. Trenér Kučera zřejmě dlouho nebude moct počítat se zraněným útočníkem Michalem Novákem, kterého čeká delší rekonvalescence.

V přípravě celek Králova Dvora nepodával příliš oslnivé výkony. Cábelíci šest zápasů vyhráli a devět prohráli při celkovém skóre 22:25. Tato bilance není nijak zvláštní, ale porážky od celků Zličína, Berouna, Radotína a Sp. Příbram jsou u celku ČFL více než zarážející. Na druhou stranu je potřeba říct, že Králodvorští testovali velkou řadu hráčů a v závěru přípravy třikrát v řadě vyhráli. „Máme spoustu nových hráčů. Každému jsme dávali příležitost na nejrůznějších postech. Nedělám z toho žádné závěry,“ uvedl k přípravě trenér Kučera.

Juniorka Mladé Boleslavi odehrála v přípravě jedenáct přípravných zápasů s bilancí pěti vítězství, jedné remízy a pěti porážek. Oba celky v přípravě hrály zimní turnaj Vyšehrad cup. Cábelíci zde obsadili deváté místo, Mladá Boleslav byla jedenáctá.

V generálce obě družstva vyhrála. Králodvorští deklasovali divizní Horní Měcholupy 5:0, juniorka Mladé Boleslavi porazila divizní Hradec Králové B 3:1. „Doufám, že na to navážeme i v mistrovských zápasech,“ uvedl Kučera, který v poslední přípravě postrádal marody Kyklhorna s Tlustým. Oba by měli být do nědělního zápasu k dispozici.

V prvním vzájemném mistrovském utkání letošní sezony Mladá Boleslav B vyhrála na půdě Králova Dvora 2:1. Cábelíci sice vedli, soupeř ale zápas otočil, když vítězný gól padl v 90. minutě. Oba celky se střetly i v zimní přípravě a tentokrát se radovali z vítězství 3:1 fotbalisté Králova Dvora.

Utkání, které začíná v neděli v 10.15 hodin na Městském stadionu v Mladé Boleslavi (UMT), bude jako hlavní rozhodčí řídit pan Šedivka, na čarách mu budou asistovat pánové Orel a Šob.

Souhrn přípravy

Turnaj Vyšehrad cup: Loko Vltavín – Králův Dvůr 2:0. Mladá Boleslav B – Králův Dvůr 1:3, branky: Sklenář, Fulín, Trantina. SK Kladno – Králův Dvůr 2:1, branka: Tlustý. Kunice – Králův Dvůr 4:2, branky: Petr, Trantina. Plzeň B – Králův Dvůr 2:0. Králův Dvůr – Čáslav 0:1. Králův Dvůr – Vlašim B 1:0, branka: Petr. Králův Dvůr – Beroun 1:2, branka: Fulín. Králův Dvůr – Zličín 1:3, branka: Zelenka. Králův Dvůr – Sp. Příbram 0:2. Králův Dvůr – Slavie B 1:0, branka: Petr. Králův Dvůr – Radotín 1:2, branka: Tlustý. Králův Dvůr – Roudnice 4:3, branky: Fulín, Kyklhorn, Trantina, Veselý. Králův Dvůr – Rokycany 2:0, branky: Juninho, Veselý. Králův Dvůr – H. Měcholupy 5:0, branky: Fulín, Petr, Sabou, Trantina, Veselý.

Bilance přípravy (15 utkání):
6 – 0 – 9. Skóre: 22:25.