V podhradí bylo ale skóre jednoznačné pro lídra soutěže Hořovicko B, které vyhrálo 7:1. „Utkání jsme si prohráli školáckými chybami, po kterých jsme dostali drtivou většinu branek. Škoda, že za stavu nula nula trefil Jiří Šperl břevno, zápas se mohl vyvíjet jinak. Nutno ale uznat že soupeř prokázal kvalitu, byl lepší na míči, techničtější a především dokázal trestat naše chyby. Tři body bere zcela zaslouženě,“ uznal kvalitu rezervy sekretář Karlštejna Michal Šaman.

MAGNET KOLA

Největší zájem diváků byl o utkání ve Zdicích. Druhá Olympie získala sebevědomí po výhře v minulém kole na půdě lídra přeboru a stejně tak nastoupila i do duelu proti Chyňavě, kterou po výhře 3:1 odstřihla od myšlenek na posunutí se na medailové příčky.
„V první půli se hra odehrávala převážně mezi vápny, kde oba týmy hodně bojovaly o každý míč. Já jsem akorát sbíral dlouhé míče do vápna,“ vrátil se k bezbrankovému poločasu brankář Olympie Hnízdil.

O výhře jeho týmu rozhodl hattrickem Jiří Krůta. „Jirka platí na všechny týmy svým důrazem ve vápně a má zkušenosti na to, aby se prosadil, což se také potvrdilo. Navíc mu kluci připravují míče do vyložených pozic a tam se nemýlí,“ chválí spoluhráče Hnízdil.

Zdice při vedení 2:0 kontrolovaly hru, malá komplikace přišla při Krejčiříkově snížení na 2:1. „Stále jsem věřil ve výhru, máme dobře postavený tým a všichni hráči se nacházejí v dobré herní pohodě, tudíž jsem věděl, že to dobře dopadne,“ přiznal Marek Hnízdil.

Na utkání kola se dostavilo 250 diváků. „Na okresní přebor byla návštěva diváků vysoká, ale já osobně si diváky moc nepřipouštím, snažím se plně koncentrovat na zápas,“ řekl zdický gólman, který dodal: „Děkovačka divákům neprobíhala, ale po zápase výhru 3:1 celý tým oslavil u kiosku na hřišti.“

DROZDOVSKÝ ŠOK

K největšímu překvapení došlo v Trubíně, kde vyhrál Drozdov 3:0. „Do Trubína jsme jeli s taktikou, že si zápas užijeme, jelikož málokdo věřil, že bychom mohli bodovat. Věděli jsme, že mají v týmu Radka Kličku, proto mě na něj nasadili jako osobního strážce a myslím i z ohlasů, že se mi to, někdy i s pomocí stoperů povedlo,“ usmíval se hostující Milan Spurný.

Hrálo se za vedra. „Myslím si, že hráči Trubína nebyli horkem zaskočeni, hráli dobře na míči, my jsme jim to ale nechtěli ulehčovat, bojovností a nasazením jsme chvílemi byli i lepší týmem. Věkový rozdíl byl znát především naším napadáním. Náš tým je na tom, co se po fyzické stránce týče dobře,“ řekl Spurný.

Trubínského favorita zaskočil v desáté minutě Filip Švarc, který nakonec zkompletoval hattrick. „Nejhezčí z jeho gólů byl asi ten první, kdy běžel z úhlu sám na gólmana, trochu si ho natáhl ke středu a pak perfektně zakončil k tyči do proti pohybu,“ vypíchl jednu z branek Milan Spurný.

Švarcovy další dva góly přišly až v závěrečné desetiminutovce. „Nejdůležitější byl asi jeho druhý gól. Opět to byl jeho únik, gól nás hodně uklidnil. Trubínu pak docházely nápady a síly. Třetí gól už byla jen třešnička na dortu,“ řekl drozdovský plejer.

Drozdov měl velký důvod k oslavě, v tabulce drží dobrý střed. „Vítězství jsme oslavili už pokřikem na hřišti při poděkování divákům, pak jsme zašli i na pivečko do hospody, ale jelikož se šlo do práce druhý den, tak to nebylo tak divoké,“ směje se Milan Spurný.

Při pivku došlo na zhodnocení utkání. „Pro nás to je cenné vítězství vzhledem k absenci několika členů sestavy, ale znovu říkám, že tým, co hrál v Trubíně, ukázal bojovnost, trpělivost a vůli zápas dotáhnout do vítězného konce. Filip Švarc dal rundu finské vodky, jelikož u nás se snad ani nic jiného nepije, a donesl občerstvení,“ dodal Milan Spurný.