TÁBORSKO B – HOŘOVICKO 2:1 (1:0)

Na umělé trávě areálu Na Soukeníku se očekával zápas plný střetů, ale opak byl pravdou. Hrál se rychlý a technický fotbal. „Význam utkání jsme si uvědomovali, pro obě mužstva to bylo utkání o naději," věděl dobře trenér hostů Pavel Aubrecht, který při pohledu na soupisky podotkl: „Rezerva Táborska povolala k utkání čtyři hráče z druholigového A mužstva, což je výrazná pomoc."

Také čtěte: Kardinál Miloslav Vlk miloval létání a obyčejné lidi

Do utkání vstoupili o něco lépe domácí, když hosté jakoby se seznamovali s povrchem a rozměry hřiště. Aktivita rezervy Táborska jí vynesla úvodní gól. „Domácí začali utkání lépe, jejich akce byly nebezpečnější a po střele Dordeviče se ujali vedení," řekl Aubrecht, jenž neházel flintu do žita: „Po obdržené brance se naše hra zvedla a do konce poločasu jsme měli tři významné příležitosti ke vstřelení branky, bohužel bez využití."

Asi největší šanci hostů spálil Hašek, který mířil pouze do nohou brankáře Blažka, ten uspěl obdobně i proti Zítkovi a když už byl překonán, klečící obránce prsy vytlačil míč mimo branku. Hořovicko po pauze přes prohraný poločas nastoupilo připraveno zápas otočit. „Do druhého poločasu jsme vstoupili hodně aktivně, viditelně jsme zvýšili pohyb, hráli rychle nahoru a doslova třicet minut na hřišti dominovali. Jenže z velké převahy jsme vytěžili jen vyrovnání," uvedl trenér hostů.

Nepřehlédněte: Rakovničané podepisují petici proti výstavbě Kauflandu

Před vyrovnávací brankou Jakuba Vaníčka, který se dobře zorientoval ve vápně domácích, mohl dát gól i Zítek, který neprotlačil přes brankáře jím vyraženou ránu Haška. Dotáhnout do konce se hostům nepodařilo ani další akce, a tak se o slovo přihlásil opět Dordević, který parádní křížnou střelou trefil šibenici Hercovy branky. „Všichni jsme i nadále doufali, že máme schopnost dobře rozehrané utkání úplně otočit. Předváděná hra nám dávala velkou naději," řekl Pavel Aubrecht, vyrovnání však nepřišlo tak si mohl jen povzdechnout: „Velké množství šancí, které jsme neproměnili, dává jasnou odpověď, proč je pro toto mužstvo hrozně těžké bodovat."