Dva šlágry kola se hrály až v neděli a byly obohaceny návštěvami přes sto diváků. Rázně vstoupily do duelu s Novým Jáchymovem Zdice, když skóre chvíli po začátku otevřel Tomáš Svoboda.

Jenže Čechie není ustrašeným nováčkem a snažila se o vyrovnání. Na obou stranách tak bylo k vidění množství šancí. „Soupeř bohužel vyrovnal, my jsme gól nepřidali,“ litoval ztraceného vítězství po brance na 1:1 v podání Martina Žaluda trenér Olympie Miroslav Porsch.


Obdobně jako Zdice vkročil do utkání s béčkem Hořovicka Trubín. Divákům ještě nespadla pěna z piva a Vilém Vlček otevřel skóre. Nebezpeční hosté dokázali vyrovnat ještě do poločasu na konečných 1:1 Ondřejem Bělohlávkem.

Neumětely po úvodní porážce se Zdicemi vydřely pro sebevědomí důležitý bod v Karlštejně za remízu 2:2. „Bylo to utkání dvou diametrálně odlišných poločasů. Ten první nám hrubě nevyšel. Kupili jsme školácké chyby a nebýt smůly soupeře v koncovce, ale i skvělých zákroků brankáře Honzy Kaňoka, byl by poločas v náš výrazný neprospěch,“ uznal karlštejnský plejer Michal Šaman.


Na úvodní gól Spousty odpověděl domácí Matera, ve druhém poločase poslal Karlštejn do vedení Soukup, na 2:2 vyrovnával Pavel Kalina. „V kabině jsme si něco řekli, změnili rozestavení a výkon jsme rapidně zlepšili. Dostali jsme se do vedení, poté nastřelili břevno, soupeř pak šťastně vyrovnal. Nakonec je z toho bod, před utkáním jsme však chtěli všechny tři,“ přiznal Michal Šaman.


Tři body si překvapivě připsaly Broumy v Berouně, kde zvítězily nad tamní rezervou ČLU 2:1. Bezbranková remíza se zrodila v Tlustici, odkud si odvezl bod Stašov. Nemuselo ale zůstat jen u bodu. „Na konci už jsme se radovali z gólu, ale brankář domácích Červenka vytáhl fantastický zákrok,“ přiblížil akci ze závěru trenér Stašova Václav Carván.