HOŘOVICKO – ZLIČÍN 2:0
V úvodním náporu domácích musel po využité uličce před Šubertem krýt brankář Shopf. Hostující gólman pokryl míč také po centru Beža ze strany, poté přišla slibná akce Rampy se Šubertem, obránci hostů ale odvrátili na roh.

V 8. minutě měli po rohu Vrabce příležitost T. Šebek a Štěpnička, vzápětí po dalším rohu gólman hostů skvěle vyrazil na roh. Gólovku již využil v 10. minutě po centru Srpa na vzdálenější tyči Štěpnička, který hlavou otevřel skóre – 1:0.

Ve 14. minutě po pěkné akci zastavil domácí v postupu ke gólu praporek asistenta Patáka. O minutu později po centru T. Šebka vystřihl nůžky Štěpnička, míč letěl ale nad břevno. Po chvíli po akci Beža s Pužíkem střelu Rampy kryl gólman hostů. Hra se sice přelévala na obě strany, ale hosté se až před branku domácích moc nedostávali. Horko bylo naopak na druhé straně, když po akci Šuberta s Pužíkem mohl skórovat Srp a po něm i Kaufman. Ve 23. minutě se dostali ke slovu hosté, po akci Zahálky s Šindelářem pálil Houška, gólman P. Šebek kryl.

Ve 27. minutě poslal Kaufman míč na Beža, jehož střela z úhlu lízla břevno. O deset minut později kryl brankář domácích přízemní střelu po akci Zahálky s Vrkočem. Tento hráč Zličína stejně jako Tomáš Březina hořovický trávník dobře znají, vždyť zde působili v žákovských kategoriích. Před poločasem po nádherném centru Beža dal hlavou Rampa těsně vedle, domácí pak ještě litovali zmařené akce Srpa s Vrabcem.

Do druhé půle posílil Zličín bývalým hráčem Bohemians Praha Sadibem, ale prosadili se domácí. Střelecky produktivní Štěpnička propasíroval míč i přes obránce a bylo to 2:0. V 56. minutě přišla pěkná akce Beža s Kecksteinem, kterému zabránil ve skórování výborným zákrokem kapitán hostů Zahálka.
Po hodině hry kryl P. Šebek dobrou střelu Filipa Březiny, poté se v do největší příležitosti hostů dostal Sadibo, ale nedal. Snahu hostů zmařil Filip Březina, který v 69. minutě zákeřně fauloval Beža a šel pod sprchy.

Ani vyloučení neubralo na ostrosti hostů, kteří hodně přidali na tvrdosti, což mohl rozhodčí trestat více kartami. Před závěrečným hvizdem se ještě dvakrát připomněli domácí. Nejprve zahrál Vrabec pěkný roh, spoluhráči ale nedosáhli na gólový zásah. V 83. minutě unikl V. Šebek po křídle, centr jeho spoluhráči nevyužili, míč se k němu vrátil zpět, ale další gól se již nekonal.

Statistiky k utkání si přečtete v pondělním tištěném Berounském deníku, který přináší i pohled na prohru Králova Dvora v ČFL s Převýšovem.

Autor: Václav Jakubka