Cábelíci potrápili bez opor i nabité Domažlice

Zápas by měl být vyrovnaný, byť hosté hrají o soutěž výš. Ale Kladno na Cábelíky celkem zahrát umí (přípravu v zimě vyhrálo 1:0), je doma a s příchodem nových hráčů z ČFL se třetiligové kvality kádr dotýká. Navíc Králův Dvůr přišel před startem sezony o některé důležité borce, zejména Krause, Beňa nebo Kabeleho. „To jsou všechno držáci,“ upozorňuje Milan Petr, dlouholetá opora týmu od Berouna, která právě kvůli zraněním kamarádů kývla vedení klubu a z BJ třídních Lán hostuje alespoň nějaký čas právě v Králově Dvoře. Dnes klidně může čtyřicetiletý krajní záložník nastoupit v základu.

Jeho tým o víkendu ukázal, že i bez skvělých borců umí zahrát parádní mač. S největším favoritem na postup do F:NL – Domažlicemi (posily Fillo, Procházka + trenér Pavel Horváth) padl těsně 1:2 gólem v samotném závěru. „Tento zápas už je pryč a musíme se snažit podobné výkony opakovat,“ řekl po utkání trenér Cábelíků Tomáš Šilhavý. Synovi reprezentačního kouče pomáhá v Králově Dvoře coby asistent už roky lidický Jaromír Šilhan, jenž hrával dlouho I. ligu za Kladno.

Králův Dvůr vyhrál zatím poslední pohárové měření sil jasně 4:0, to bylo v roce 2015 na hřišti v Srbech. Tři roky předtím zase slavilo po výsledku 2:0 Kladno, tehdy šlo o Pohár České pošty.

Douděra: Bereme to jako mistrák!

Jak se chystají na zápas domácí? Po úvodní sladké divizní výhře nad Českým Brodem 7:0 je v kabině perfektní nálada. Tým vnímá svou sílu, a byť také chystá změny v sestavě, chce opět potěšit jak doufá pěknou návštěvu. Vždyť v pátek dorazilo na první duel skvělých skoro 600 fanoušků, to Kladno pamatuje naposledy z bitev proti sousední Hostouni.

„Do zápasu jdeme se zdviženou hlavou a pozitivně. Všechny spekulace jdou stranou. Vinou lehkých zranění plynoucích z únavy sice nějaké změny v sestavě uděláme, nepůjde však o nic, co by nás mělo oslabit. Zápas bereme jako mistrák a chceme postoupit,“ vyhlásil plán nový trenér Kladna František Douděra.

Na předpokládanou vyšší návštěvu zareagovalo také vedení klubu a na zápas posílilo občerstvení. Mimo standardně fungující hospody bude k dispozici také stánek s pivem, limonádou a klobásou. Ten se bude nacházet v rohu mezi hlavními tribunami B a C. Stánek bude k dispozici také na následujícím domácím utkání s Březovou.

Velké srdce z Drozdova dotlouklo

Bohužel ten, kdož by si středeční duel určitě nenechal ujít, u něj už být nemůže. Dlouholetý obrovský fanoušek Kladna Otakar Bureš, jenž na všechna utkání jezdil pravidelně až z Drozdova na Berounsku, před začátkem ročníku navždy tento svět opustil.

Čest jeho památce!