STRUHAŘOV – MARŠOVICE 2:0 (2:0)

Derby nenabídlo mnoho fotbalové krásy, za to však spoustu důrazu a bojovnosti. V úvodu byli aktivnější hosté, ale jejich snaha byla utnuta v 8. minutě, kdy Ondřeje Hrocha fauloval v pokutovém území Laurich a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Josef Sysel – 1:0. V 10. minutě hosté kontrovali rychlým protiútokem, zakončeným Matějem Haškem, s jehož střelou si domácí gólman poradil. Ve 20. minutě napřáhl z dálky Ondřej Hroch a hostující brankář Pechač musel předvést svoje kvality a vyrazit střelu na roh. V 23. minutě hosté pokazili autové vhazování u svého pokutového území a domácí je potrestali, Folprechtovo zakončení ještě Pechač vyrazil, ale následnou střelu Koblasy, už ne – 2:0. Následně se hosté snažili o zvrat v utkání, ve 30. minutě nebezpečně střílel Shapoval, poté po samostatném výpadu pěkně umístěně k tyči střílel Bartoš. S oběma pokusy si domácí kapitán Pavel Pessr poradil.

Druhý poločas byl již jen o bojovnosti bez fotbalových akcí a šancí. Za zmínku stojí snad jen dvě střely Folprechta v závěru zápasu. Domácí tak vybojovali cenné a nutno říci, že zasloužené vítězství.     

„Velmi dobře jsme hráli v prvních pětadvaceti minutách, ve kterých se nám podařilo vstřelit dva góly. Poté se hra vyrovnala a hrálo se bez větších šancí. Obrana zahrála velmi dobře a soupeře jsme do velké šance nepustili,“ řekl po derby asistent trenéra Struhařova Zdeněk Pessr mladší a oddechl si: „Jsem rád, že jsme vyhráli a dotáhli se na mužstva před námi. Pokud bychom nebodovali, už by to bylo těžké.“

„Nehrál se moc pěkný zápas, který byl zbytečně moc vyhecovaný a rozhodčí podle dával někdy zbytečné karty. Přesto si domácí za naší naivitu a blbost vítězství plně zasloužili, když vytěžili po našich dvou hrubých chybách rychle dvougólové vedení, které udrželi až do konce,“ poznamenal po zápase smutný trenér Maršovic Jaroslav Žížala.     

Branky: 8. J. Sysel (z PK), 23. Koblasa. Rozhodčí: P. Balík.

Struhařov: P. Pessr – J. Sysel, Hanibal, Dudík, J. Veselý – O. Hroch, Koblasa, Zmek (63. J. Hroch), Michálek (58. L. Kaňka) - Folprecht, O. Veselý.

Maršovice: Pechač – Řezníček (75. Bláža), Dvořák, Orsák, Bartoš (81. S. Šetina) – Matěj Hašek, Shapoval, D. Zavadil (59. Brabenec), Šach – Laurich (46. R. Hašek), Skála.

MICHAL ČERVENKA