Účastníci budou rozděleni do tří pětičlenných skupin v Berouně, Satalicích a Děčíně a jedné šestičlenné skupiny v Brně. Vítězové skupin postoupí do semifinále, které společně s finále proběhne 28. a 29. ledna v Berouně.

Nově se bude hrát v Praze-Satalicích a v Berouně na stadionu Český lev Union, kde je položen stejný umělý trávník, jaký využívá například Bayern
Mnichov. „Těší mě změna lokality a že se turnaj přesunuje do moderního prostředí. Přitom není snadné najít reprezentativní prostor s kvalitním zázemím,“ uvedl ředitel Tipsportu pro vnější vztahy Lubomír Ježek.

Právě kvalitní hrací povrch a zázemí je hlavním smyslem turnaje, který si dává za cíl připravit pro kluby kvalitní podmínky na přípravu. „Vedli jsme s kluby debaty o smyslu turnaje a dospěli jsme k jasnému názoru, že jde v českých podmínkách o nejlepší možnou přípravu, čehož si vážíme,“ uvedl za pořadatele turnaje Petr Pálka.

Mezi účastníky tentokrát nechybí mistrovská Plzeň, pro kterou bude Tipsport liga součástí přípravy na souboje se Schalke v Evropské lize. Západočeši jsou rovněž podle generálního partnera turnaje sázkové kanceláře Tipsport hlavními favority na prvenství s kurzem 3:1. Kurz 4,5:1 mají Liberec a Jablonec, naopak největšími outsidery jsou třetiligová Roudnice nad Labem a druholigové Znojmo, na jejichž postup ze skupiny je kurz 15:1.

Pořadatelé oslovili kvůli startu na turnaji také pražské celky Spartu a Slavii, avšak neúspěšně. „Se Spartou jsme se nedohodli, chtěli jsme alespoň její B-tým do děčínské skupiny, ale nevyšlo to. A na Slavii jsme několikrát psali, ale nevím, jaký tam mají problém, že nám ani neodpověděli,“ uvedl Pálka. „Nám ale Sparta se Slavií nechybí. Naším cílem je pomáhat klubům, které nemají na drahá zahraniční soustředění,“ dodal Ježek.

Pro vítěze turnaje je připravená odměna 300 tisíc korun. Poražený finalista dostane 150 tisíc, třetí tým 100 tisíc a čtvrtý 50 tisíc korun. Roli nejlepšího střelce turnaje bude obhajovat jablonecký kanonýr David Lafata, který je zároveň se 17 góly nejlepším střelcem v historii turnaje.

Fanoušci budou mít možnost vidět šest zápasů v televizi na stanici ČT4. Vždy však půjde o zpožděné přenosy, jelikož umělá osvětlení na stadionech neumožňují večerní přímé přenosy.

Skupina B (berounská): Sokolov, Sez. Ústí, Vlašim, Dukla Praha a Plzeň.