Osek – Chyňava 2:2 (2:2)

O hodně se hrálo v Oseku, Slavoj potřeboval zvítězit a ještě čekat na zaváhání dalších dvou celků.

K tomu měl dopomoci i český ragbyový reprezentant Petr Čížek, který si navlékl i kapitánskou pásku. A mise začala pro domácí skvěle, když skóre otevřel v 6. minutě jeho bratr Robert. Jenže Chyňava má kanonýra Jaromíra Hebedu a ten poprvé zaúřadoval ve 27. minutě. „Gól padl po pěkné akci našeho obránce Buncíka, který vytáhl balon od našeho vápna, udělal tři kličky, prostrčil mi balon mezi obránce a já už jen lobnul gólmana," popsal vyrovnávací branku její autor.

Domácí ale chtěli vyhrát a v 38. minutě šli dovedení Doležalem. Jenže přišel opět Hebedův úder. „Zásluhu na něm bych dal Grajcarovi, který se postavil k trestnému kopu cca dva až tři metry za vápnem. Místo, aby vystřelil, tak mi po očku naznačil, že přehodí zeď. Tak také učinil a já byl sám před gólmanem a prostřelil ho. Byl to nádherný moment od Romana Grajcara, který nemusí ani běhat, protože hraje fotbal hlavou," smál se Jaromír Hebeda.

Pro mnohé bylo překvapením, že o poločase Petra Křivánka vystřídal v domácí brance Václav Huml. Jenže důvod byl jasný, svatba byla přednější a nařízený výkop nevyhovoval. Oba gólmani však už své svatyně ve druhé půli, byť často i štěstím, zavřeli, diváci už se branky nedočkali a Slavoj tak opouští přeborové kolbiště.

Na rozdíl od Oseku mohou být v Chyňavě se sezonou spokojeni. „Sezonu bych hodnotil určitě jako úspěšnou. Po podzimu byly velké ambice, měli jsme výborný kádr. A ztráceli dva body na druhy Chlumec. Říkali jsme si, ze by bylo třeba hezké skončit na třetím místě," prozradil Jaromír Hebeda.

„Nakonec z toho bylo páté místo, ale musím podotknout, ze nám nastala velká marodka. Když nehrají Podzemský, Kasl, Dan Steiner, tak se to musí někde projevit. Jak na odvedené hře, tak na bodech," hledal příčiny nenaplněných očekávání elitní kanonýr, který dodal: „Ale klobouk dolů před kluky, jak to to odmakali. V posledních čtyřech zápasech jsme třikrát prohrávali a vždy z toho byl nakonec bod. Máme mladý tým a super partu. A i když se na jaře moc nevyhrávalo, sranda v kabině nechyběla."

Kompletní přehled okresního přeboru i s překvapením přináší úterní tištěný Berounský deník!