Tlustičtí si oslavy rozdělili do několika fází. Prvním byl den věnovaný přípravkám, druhým byla prosluněná sobota zpestřená utkáním s Amforou Praha a třetím dalo by se říci tlustické slavnosti, které se odehrály ve stejný den v prostoru přilehlého letiště.

Hlavní program začal už ráno položením kytice na hrob významného tlustického rodáka herce Václava Sloupa. Mimochodem byl i dlouholetou součástí Amfory, takže k aktu se samozřejmě přidal i prezident Amfory Petr Salava, který doprovodil Pavla Bureše a Marka Hasman.

Petr Salava připravil pro diváky dvě překvapení v podobě dvou nováčků ve svém týmu. Jedním byl herec David Kraus a druhým oštěpařka Bára Špotáková, která předvedla velmi dobrý výkon hlavně při svých únicích po křídle. Jakoby jí nadnášel oštěp, jak se snažila domácím hráčům staré gardy unikat.

Zcela zaplněný stadionek v Tlustice už před utkáním zatleskal při nástupu a představení bývalých hráčů, kteří už nemohli na hřiště nastoupit v kopačkách, obdrželi upomínkové dary při stoletém výročí. A večer si pak zavzpomínali, a to nejen při prohlížení kronik a dobových fotografií.

Stadion velkým potleskem přivítal i výkopářky zpěvačky Moniku Absolonovou a Helenu Vondráčkovou, které po čestném výkopu rozdaly hodně autogramů. K pohodové atmosféře přispěl i populární rozhodčí Pavlín Jirků, se kterým byla velká legrace, na lajnách mu sekundovali Jan Šnajdr a Petr Šlapák.

Utkání skončilo vítězstvím Amfory 6:5, když za domácí starou gardu stříleli Ungr, Obdržálek, Dolínek, Jelen a Sojka. Na druhé straně dal tři góly Hložek, jednou se přidali Merta, Panenka a právě Špotáková. „Dvojnásobná olympijská vítězka přinesla zápisné v podobě šampaňského se zlatými šupinami z olympijské medaile, zářila i na trávníku a prosadila se i střelecky,“ prozradil Petr Salava na stránkách Amfory.

O poločase si zahrály děti různé soutěže, diváci tleskali téměř artistickému fotbalovému vystoupení. Po utkání bylo hodně focení, na hřiště ještě vyběhly přípravky a pak se množství lidí přesunulo na slavnosti.