O půli vedla Tmaň o tři góly, když jí pomohl gól Rysa ve druhé minutě. „Určitě nám rychle vstřelený gól hodně pomohl, jelikož jsme získali patřičné sebevědomí a klid na své kopačky. Myslím, že Újezd byl rychlým gólem celkem zaskočený, čehož jsme dokázali využít,“ uvedl střelec úvodní branky, Josef Rys, kterou také popsal: „Gól padl z rohového kopu, kdy jsem se dostal ke střele, kterou ovšem nejprve dokázal domácí brankář vyrazit, ale naštěstí se balon odrazil zpět ke mně a na druhý pokus jsem dostal míč do brány.“

Další dva góly Tmaně přidal Lukáš Fiala. „Po poločasovém výsledku 3:0 jsme do druhé půle chtěli nastoupit s tím, že budeme držet míč na svých kopačkách, budeme kontrolovat hru a přidáme ještě další góly, jelikož jsme v první půli měli spoustu dalších příležitostí na vstřelení dalších branek,“ uvedl Rys.

Kapitán Tmaně už se ale ve druhém dějství z gólu neradoval, Vysoký Újezd však jen snížil Václavem Kučerou. „Domácí se ve druhé půli výrazně zlepšili, byli aktivnější a hrozili více než v prvním poločase, naopak my jsme vůbec neplnili to, co jsme si řekli o poločase a zbytečně jsme přicházeli o míče dlouhými nákopy z obrany do útoku namísto toho, abychom s klidem míč postupně rozehráli. Přesto jsme si i v druhé půli vypracovali spoustu tutových šancí, které jsme bohužel neproměnili,“ litoval Josef Rys.

Tmaň se po výhře přiblížila na druhém místě na dva body vedoucímu celku. „Po sloučení třetí třídy k nám přišlo sedm nových týmů, které loňskou sezonu hráli vyšší soutěž a my sami jsme byli zvědavi, zda se těmto týmům dokážeme vyrovnat. Potvrdilo se, že pokud se sejdeme v plné sestavě, pak můžeme hrát v horní polovině tabulky a za druhé místo v podzimní části sezony jsme moc rádi,“ dodal Josef Rys.