Mutějovice – Loděnice 0:6

Průběh prvního poločasu na gólovou nadílku neukazoval. Zelenobílí se sice brzy dostali do vedení, když v 9. minutě J. Pospíšil poslal dlouhým pasem do úniku po pravé straně svého bratra Františka a po jeho centru poslal Herejt míč zblízka k tyči – 0:1. Vedení hosty uspokojilo, chtěli profesorským fotbalem bez pohybu kontrolovat hru, ale svojí nedůsledností v následující části hry, nabídli domácím hráčům šanci na vyrovnání. Koláček ale mířil nad břevno a Beránek trefil tyč. Následně si Patejdl poradil i se střelami Linharta a Knapa.

Poté se přihlásili o slovo zelenobílí. Únik F. Pospíšila ani volej Herejta ale gól nepřinesl. Radost pro hosty přišla až těsně před odchodem do kabin. F. Pospíšil si úspěšně zopakoval situaci z 9. minuty, když ukázkovým centrem našel nabíhajícího Herejta, který hlavou překonal Melče – 0:2.

Veškeré snahy o zvrat domácího celku skončily v 50. minutě. Po trestném kopu Novák prodloužil centr za obranu, u míče byl první Herejt, který snadno doťukl míč do branky a završil tak svůj hattrick – 0:3. V 54. minutě skončil další průnik F. Pospíšila z poloviny hřiště u brankáře domácího celku. O dvě minuty později Melč zlikvidoval tvrdou střelu Herejta. Hned z dalšího útoku naservíroval Novák další tutovku pro Herejta, ale tentokrát loděnický ostrostřelec míč před brankou minul.

V 57. minutě v další šanci Herejt trefil jen tyč, odražený míč ovšem stihl poslat na Nováka, který zamířil pod břevno odkryté branky – 0:4. O šest minut později Herejt prošel celou obranou Mutějovic a obešel i brankáře Melče, z úhlu ovšem poslal míč jen do boční sítě. V 68. minutě se narodila jediná šance domácího celku ve druhém poločase. Po chybě Mráze v rozehrávce na polovině hřiště musel Patejdl zlikvidovat nájezd Linharta. V 73. minutě pak přišla další ukázková akce zelenobílých, když míč putoval rychle po ose Mráz – Herejt na volného Nováka, který bez obtíží poslal míč hlavou do odkryté branky – 0:5. O tři minuty později hosté uzavřeli gólový účet utkání. Paleček našel zpětnou přihrávkou Herejta, který tvrdou střelou na bližší tyč dal výsledku konečnou podobu – 0:6. V 84. minutě mohl ještě zvýšit vedení Loděnice Mráz, ale svůj průnik podél brankové čáry zakončil jen střelou do tyče.

Toto vítězství posunulo zelenobílé na třetí příčku tabulky a určitě budou chtít prodat svojí současnou výbornou formu i v příštím utkání, kdy v sobotu přivítají tentokrát doma Na Jánské další rakovnický celek Městečko. To se v posledním kole rozešlo smírně s Lidicemi a v současné době obsazuje v tabulce desátou příčku.

Mutějovice: Melč – Kinter (46. Rosa), Weis, Holý, Kapoun – Beneš, Koláček, Knap, Beránek – Linhart, Staněk (46. Pavlovský).

Loděnice: Patejdl – Frydrych, Kovač, J. Pospíšil, Baštář – F. Pospíšil, Mráz, Dostál, Paleček (80. Lukačovič) – Novák, Herejt (80. Grau).