Jak byste zhodnotil utkání s Voticemi?

V první řadě jsme věděli, že nás čeká kombinačně velmi dobrý soupeř, silný na míči, že hrají fotbal a jsou agresivní. Tomu jsme se trochu jako by přizpůsobovali. Ale v první půli se mi zdálo, že jsme se nepřizpůsobovali rychlosti a pozdě jsme reagovali. Přežili jsme dost šancí soupeře a dali jsme v závěru šťastný gól. Ten nám pomohl. Ve druhé půli jsme se zklidnili, řekli jsme si co bude a pak si myslím, že kromě té úvodní šance Veselého jsme Votice už nikam nepustili a výsledek jsme mohli vyšperkovat jednou nebo dvěma brankami. Šance tam na to byly.

V první půli výkon Hořovicka nebyl příliš vydařený. Bylo to kvalitou soupeře, nebo se vám hra nelíbila?

To s tím souvisí. My jsme to hráli, jako bychom na něco čekali, co bude soupeř hrát. To jsme nechtěli. Zalezli jsme před vlastní šestnáctku
a soupeř začal kombinovat. Pak si vytvářeli přečíslení s náběhy. My jsme s tím měli problém, dobře nás odtahovali. Ve druhé půli už jsme trochu vytáhli obranu. Pomohlo to, sebrali jsme mnohem více míčů a byli jsme rychlejší na balónu. Chodili jsme do brejků, jeden jsme využili a mohli jsme dotáhnout i další.

Přispěl výrazně ke zlepšení ve druhém půli ten gól do šaty?

Určitě, tam jsme se zklidnili. Byla to strašná podpora mužstva. Zklidnili jsme se, že vedeme 1:0 a nemusíme se hnát za výsledkem. Doma bychom se asi hnali, protože bychom chtěli vyhrát, i když soupeř je kvalitní. A hlavně se hráči přesvědčili, že to byla akce, na kterou jsem upozorňoval, že by mohla přijít a mohla by dělat Voticím problémy.

Ve druhé půli už to vypadalo, že jste byli lepší de facto po všech stranách…

Je to pravda, kromě úvodu, kdy tam měl velkou šanci Veselý. Pak už si myslím, že jsme byli nebezpečnější, byli jsme důraznější, vyhráli jsme hodně soubojů a sebrali jsme dost odražených míčů. Začít vyhrávat odražené souboje a pak hrát, to byla alfa a omega, jak na Votice. Mužstvo, co se týče hry, pokud sebere míč, kvalitu má.

Po dvou kolech má Hořovicko na kontě plný počet bodů. Čekal jste, že by se vám vstup do soutěže mohl takhle vydařit?

Očekávání je vždy. Věděli jsme, že los máme dejme tomu nováček Český Krumlov a pak tři mužstva, která se budou prát určitě nahoře. Tam jsme chtěli vědět, jestli na to máme. Zatím po dvou kolech musím říct, že to vypadá dobře. Máme šest bodů, takže spokojenost. Teď jedeme do Strakonic, které mají velkou kvalitu a pak máme kvalitní Benešov. Nechal bych to po čtyřech kolech, kolik budeme mít bodů. Pak se můžeme bavit, jestli je to tak nebo tak.